iOS 11.2.2 Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı!

Apple, yeni iOS 11.2.2 güncellemesini resmi olarak yayınladı. iOS 11.2.2 özellikleri arasında öne çıkan bir detay bulunmazken, temel amaç güvenlik olarak tutulmuş. İşte iOS 11.2.2 güncellemesi ile ilgili detaylar!

iOS 11.2.2 Güvenlik Güncellemesi

Apple, iOS 11.2 sürümü için ara güncellemeler aktarmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de resmi olarak iOS 11.2.2 güncellemesi resmi olarak yayınlandı. Yeni iOS 11.2.2 özellik getiren bir güncelleme olmaktan daha çok, güvenlik sorunlarına çözüm getiren bir güncelleme halinde sunuluyor.

iOS 11.2.2 çıktı!

Yeni güncelleme iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerindeki ve iPod Touch 6. nesil modellerini kapsıyor.

iOS 11.2.2

Yeni iOS güncellemesi ile ilk olarak Apple’ın Meltdown ve Spectre güvenlik güncellemelerine yönelik detayların eklendiği ifade ediliyor. Doğrudan doğruya Apple’ın aktardıklarına göre Spectre açığının CVE-2017-5753 ve CVE-2017-5715 oluşturabileceği güvenlik problemleri Safari ve WebKit tarafında önlenmiş oluyor.

Geçtiğimiz hafta Intel, AMD ve ARM tarafındaki donanım temelli ortaya çıkan Meltdown ve Spectre güvenlik açıkları, çeşitli yöntemlerle şimdilik uygulama bazlı olarak yamanmaya çalışılıyor. Bu süreçte Apple’ın sonraki iOS güncellemelerinde de çalışmalar yapmaya devam edeceğini söylemek mümkün.

Konu ile ilgili olarak daha önce hazırladığımız az bilinen iOS 11 özellikleri özel içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Son olarak yukarıda bahsi geçen modellerin kullanıcıları için yeni güncelleme Ayarlar⇒Genel⇒Yazılım Güncelleme sekmesi üzerinden gerçekleştirilebilir.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.