iOS 11.2.1 iphone x

Apple, yeni iOS 11.2.1 güncelleme sürümünü resmi olarak yayınladı. Destekli iPhone ve iPad modelleri için yeni yayınlanan iOS 11.2.1 güncellemesi, daha çok güvenlik açıkları ve hata düzeltmeleri odaklı hazırlanan bir güncelleme paketi konumunda yer alıyor.

iOS 11.2.1 yayınlandı!

Farklı iPhone ve iPad modelleri için 50-68 megabayt arasında değişen bir dosya büyüklüğüne sahip olan yeni 11.2.1 güncellemesi, bir süre önce keşfedilen Homekit güvenlik probleminin önüne geçiyor.

Bununla beraber Apple Home uygulamasındaki uzaktan erişim konusunda yaşanan problem de yeni iOS güncellemesi ile birlikte giderilmiş olan detaylar arasında yer alıyor.

iOS 11.2.1

Homekit ile akıllı ev sistemlerine uzaktan erişim problemi oluşturan ve kısa bir süre önce ortaya çıkan güvenlik açığı, en nihayetinde Apple tarafından giderilmiş oldu. Bununla beraber Apple tarafından açıklanan bilgilere göre yeni güncelleme ile birlikte bazı hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmesine yönelik yeni detaylarda yer alıyor.

iOS 11’in Apple’ın en başarısız iOS güncellemesi olduğu yönünde tartışmalar devam ederken, sık sık güvenlik açıkları ve performans iyileştirmeleri için yayınlanan ara güncellemeler, söz konusu bu tartışmaları kuvvetlendirmiş oldu.

Son olarak belirtmek gerekirse iOS 11.2.1 indirmek için destekli iPhone ve iPad modellerinde Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne geçiş yapmak yeterli olacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here