iOS 11.1

Apple’ın bu yıl yayınladığı yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 11 ile ilgili hata düzeltme çalışmaları devam ederken, bir yandan da iOS 11.1 beta süreçleri sürdürülüyor. Bu bağlamda kısa bir süre önce yayınlanan iOS 11.1 beta 5 sürümünden sonra, artık iOS 11 final sürümüne sayılı bir zaman kaldı. Kuvvetle muhtemel bir iOS 11.1 beta 6 sonrasında final sürümü, destekleyen tüm iPhone ve iPad sürümleri için global olarak yayınlanmış olacak.

iOS 11.1 ne zaman çıkacak?

ios 11.1

Şu an için iOS 11.1 çıkış tarihi ile ilgili Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmış olmasa da kuvvetle muhtemel yeni mobil işletim sistemi sürümü, ekim ayının son günü itibariyle yayınlanmış olacak. Beta 6 sonrasında yayınlanması veya beta 5’in daha uzun süre devam ettirilmesi sonucu ekim ayının son günü itibariyle yayınlanması bekleniyor olan iOS 11.1, beraberinden birçok hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesini de getiriyor olacak. Bununla beraber yeni emoji paketi de iOS 11.1 sürümü ile birlikte sunuluyor olacak.

Bilindiği gibi Apple, ciddi bir şekilde iPhone X teslimatları ile uğraşarak 3 Kasım olan çıkış tarihine, mümkün olduğu kadar fazla stok oluşturmaya çalışıyor. Bu bağlamda Apple COO’sunun da Foxconn ile iPhone X üretimini konuşmaya gittiği biliniyor. Nitekim Apple, bir ihtimal yeni iOS sürümünü iPhone X’in çıkış tarihinden hemen önce gerçekleştirebilir.

Ancak tüm ihtimaller bir araya getirildiğinde, yeni iOS 11.1 çıkış tarihi olarak ekim ayının son günü sonucuna varılıyor ve şu an için net bir tarih belirtmek mümkün olmuyor. iOS 11 sürümünün iOS 10’u geride bıraktığı hesaba katıldığında Apple, yeni güncellemeyi daha fazla bekletmeyecektir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here