iOS 11.1 Güncellemesi

Bir süredir beklenen Apple’ın yeni iOS 11 ara güncelleme sürümü iOS 11.1 resmi olarak yayınlandı. Yeni iOS 11.1 ile birlikte birçok hata düzeltmesi, iyileştirme ve güvenlik açıklarına çözüm getiriliyor. watchOS 4.1 güncellemesi ile birlikte duyurulan yeni iOS sürümü, an itibariyle indirilebilir durumda.

iOS 11.1 ile neler geliyor?

Destekli iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri için yayınlanan yeni iOS 11.1 sürümü, iOS 11’in yaklaşık 1 ay sonrasında yayınlanmış oldu. Bir süredir devam eden beta testlerinin sona ermesiyle beraber de final sürümü, Apple tarafından resmi olarak yayınlandı.

ios 11.1 emoji

iOS 11.1 yenilikleri arasında ise en önemli detay, 70’den fazla yeni emojinin kullanıma sunulması oluyor. Aslında bu yeni emoji paketi, iOS 11 ile bekleniyordu ancak Apple, iOS 11.1 sürümüne kadar yeni emojileri bekletmeyi tercih etti.

Birçok hata gideriliyor ve WPA2 güvenlik açığı kapatılıyor!

Bunların dışında birçok farklı iyileştirme ve hata düzeltmesi yapılmış oldu. Güvenlik tarafında ise geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan WPA2 Wi-Fi standardının “KRACK” açığı, yeni iOS sürümü ile birlikte giderilmiş durumda.

Hata düzeltmeleri tarafında ise 3D Touch, Voice Over, iCloud, Fotoğraflar ve GPS kullanımlarında oluşan problemlerinin tamamı giderilmiş durumda. Performans iyileştirmelerine ek olarak batarya tüketiminin de normale döndüğünü belirtmek mümkün. Yaklaşık 250 MB boyutundaki yeni iOS 11.1 güncellemesi, an itibariyle destekli tüm iPhone, iPad ve iPod Tocuh modellerine kurulabilir. Bunların dışında az bilinen iOS 11 özellikleri arasına yenileri katılmış değil.

iOS 11.1 güncellemesini yapmak için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümüne geçiş yapmak gerektiğini de hatırlatmış olalım.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here