iOS 11.0.3 WhatsApp Bildirim Sorunu

Apple’ın iOS 11 işletim sistemi için yayınladığı ara güncellemelerden olan iOS 11.0.3 güncellemesi ile birlikte birçok farklı sorun çözülmüş gibi görünüyor. Ancak bazı uygulamaların yeni iOS sürümü ile kullanıcılarına sorun çıkartmaya devam ettiğini gösteren örnekler gelmeye devam ediyor. Bu örneklerden bir yenisi de WhatsApp bildirim sorunu oldu.

Kullanıcılar tarafından aktarılan bilgilere göre WhatsApp, iOS 11.0.3 yüklü bazı iPhone modellerinde, yeni mesajlara bildirim aktarmakta sorun yaşıyor.

WhatsApp’ın iOS 11.0.3’teki bildirim sorunu!

Aktarılan bilgilere göre WhatsApp uygulamasının en güncel sürümünde, iOS 11.0.3 yüklü kimi iPhone modellerinde, bildirimler açık olmasına rağmen problem oluşturuyor.

iOS 11.0.3 WhatsApp Bildirim Sorunu

Yeni mesajlarda veya diğer aktivitelerde bildirim göndermeyen WhatsApp, belirli sayıdaki kullanıcıya sorun yaşatmaya başlamış durumda. Yapılan araştırmalara göre bu sorunun temel sebebi, iOS 11.0.3 sürümünden kaynaklanmıyor. Bildirim sorununun temel nedeni, şu an için WhatsApp’ın güncel iOS sürümünde gibi görünüyor.

Bir sonraki WhatsApp iOS uygulamasının güncellemesi ile birlikte, ortaya çıkan bu bildirim sorununun çözülmüş olması bekleniyor. Şimdiye kadar ise WhatsApp’tan, konu ile ilgili bir açıklama yapılmış değil. ilerleyen günlerde yayınlanması beklenen güncelleme sonrasında, durumun nasıl sonuçlanacağı da büyük bir merak konusu olmuş durumda.

Güncellemeden önce bildirim sorununu düzeltmek adına WhatsApp’ta Ayarlar>Bildirimler>Bildirim Ayarlarını Sıfırla seçeneğini kullanabilirsiniz. Sorunun devam ettiği durumda, yeni güncelleme haberini beklemekten başka bir seçenek şu an mevcut değil.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here