iOS 11.0.3 Güncellemesi Yayınlandı!

iOS 11 güncellemeleri hız kesmeden devam ediyor. Şimdi de Apple, yeni iOS 11.0.3 güncellemesi ile hata düzeltmeleri sunmuş oldu!

iOS 11.0.3 Güncellemesi

Apple, yeni mobil işletim sistemi iOS 11 üzerinde çıkan sorunları, birer birer yamamaya devam ediyor. iOS 11.1 güncellemesine bırakmadan önce birçok önemli hata düzeltmesini sunmaya devam eden Apple’ın son güncellemesi de iOS 11.0.3 güncellemesi oldu. Yeni iOS 11.0.3 ile birlikte, en çok iPhone 6s modellerinde orijital olmayan ekranların oluşturduğu hata düzeltmelerine odaklanılmış gibi görünüyor.

iOS 11.0.3 güncellemesi ile gelen yenilikler!

Belirtildiği gibi iOS 11.0.3 güncellemesi, Apple’ın iOS 11 sürümünün hata düzeltmelerini sürdürdüğü bir güncelleme oldu. Apple tarafından yapılan açıklamalara göre ise tıpkı iOS 11.0.2 güncelleme sürümü kapsamındaki hata düzeltmeleri gibi, 11.0.3 sürümünde de en çok ekranı değişen iPhone 6s modelleri kapsama alınmış.

iOS 11.0.3 Güncellemesi

Hatırlatmak gerekirse daha önce servisten Apple onaylı ekranlar kullanılmadan değişim yapılan iPhone 6s panellerinde, dokunmatik sorunlar kendini göstermişti. Apple da yeni güncelleme ile bu sorunu çözüyor ve kullanıcılara da orijinal parça kullanılması yönünde tavsiye notu ekliyor.

Bununla beraber iPhone 7 modellerinde oluşan sesli ve dokunmatik geri bildirimlerde yaşanan aksaklık sorunu da Apple’ın güncelleme notlarına eklediği kadarı ile 11.0.3 sürümü ile birlikte çözülmüş oluyor.

Bunların dışında Apple, çeşitli performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini de yeni iOS 11.0.3 güncellemesine dahil tutuyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.