iOS 11.0.2 Güncellemesi Yayınlandı

Apple, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerindeki sorunları çözen iOS 11.0.2 güncellemesini yayınladı. iOS 11.0.2 ile düzeltilen hatalar haberimizde.

Apple, sorunlarla dolu iOS 11‘i yamalamak için kolları sıvadı. Geçtiğimiz hafta iOS 11.0.1 güncellemesini sunan Cupertinolu firma, bu güncelleme ile çözemediği sorunları iOS 11.0.2 ile çözüyor. Ancak iOS 11.0.2 güncellemesinin ana odağı Apple’ın çiçeği burnunda telefonu iPhone 8 ve iPhone 8 Plus oluyor.

iOS 11.0.2 ile yapılan iyileştirmeler

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde telefon görüşmesi sırasında yaşanan cızırtı sorunu çözülüyor.

Fotoğraflar uygulamasında bazı fotoğrafların gizlenmesine neden olan sorun çözülüyor.

Mail uygulamasında S/MINE şifreli e-postalardaki dosya eklerinin açılmamasına neden olan sorun çözülüyor.

iOS 11.0.2 güncellemesini iTunes veya OTA üzerinden yükleyebilirsiniz. Güncellemeyi OTA üzerinden güncellemek için; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemesi bölümünden güncellemeleri denetleyebilirsiniz.

iTunes üzerinden güncellemek için; iPhone veya iPad’i bilgisayara bağlayıp, iTunes uygulamasını açın. Aygıtlar bölümünden Güncellemeleri denetle seçeneğine tıklayıp indirebilirsiniz.

Bu güncelleme ile iPhone’da yaşanan batarya sorunlarının henüz düzelmediğini ancak iOS 11.1 Public Beta sürümünde bu sorunun giderildiğini belirtelim. iOS 11.1 güncellemesinin Ekim ayının sonunda veya iPhone X’in çıkış yapacağı Kasım ayında resmi olarak yayınlanmasını bekliyoruz.

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here