iOS 10 Kullanım Oranları Açıklandı!

Apple'ın en son mobil işletim sistemi iOS 10 kullanım oranları ile ilgili bilgiler paylaşıldı. İşte iOS 10 kullanım oranları!

iOS 10

Apple’ın geliştiricilere yönelik hazırladığı duyuruların son konusu, iOS 10 kullanım oranı oldu. Geliştiricilere, uygulamalarının desteği konusundaki çalışmalarına yönelik hazırlana ve yayınlanan bu iOS 10 kullanım oranlarına göre Apple kullanıcıları, iOS 10 işletim sistemini büyük oranda benimsemeye başlamış.

Büyük çoğunluk iOS 10 tarafına geçiş yapmış durumda!

Açıklana bilgilere eklenen tablodan anlaşılabileceği üzere, an itibariyle aktif olan ve iOS 10 desteğine sahip iPhone, iPad ve iPod modellerinin yüzde 76’lık dilimi, 10. iOS işletim sistemine geçmiş durumda.

Apple’ın bir önceki mobil işletim sistemi iOS 9 kullanımının da yüzde 18 seviyelerine kadar gerilemiş olması, nitekim Apple kullanıcılarının iOS 10 işletim sistemini benimsediği anlamına geliyor.

iOS 10 Kullanım Oranları

Son olarak hatırlatmak gerekirse, kimi kullanıcılar ilk işletim sistemi geçişlerinde biraz çekimser davranıyor. Bunun da altında yatan iki farklı sebep bulunuyor. İlki, nispeten eski iPhone, iPad ve iPod kullanıcılarının, yeni işletim sistemine geçiş yapmanın cihazlarını yavaşlatacağını düşünmesi olarak açıklanıyor. Diğer sebep ise, kullanıcıların ilk sürümde ortaya çıkacak hataların, ara güncelemeler ile giderilmesini beklemesi…

Söz konusu bu ikinci seçenek, iOS 10.1 ve sonrasında iyiden iyiye geçerliliğini yitirmeye başlamıştı. Nitekim kullanım oranları da bu durumu destekliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.