iOS 10 ile Stok Uygulamalar Silinebilecek!

iOS 10

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 10 ile birlikte, ilk iOS sürümünden bu yana devam ettirilen bir kısıtlama ortadan kaldırılmış oldu. Bilindiği gibi Apple, iOS işletim sistemi ile yüklü gelen Mail, Takvim ve Hesap Makinesi gibi uygulamalarının kaldırılmasına izin vermiyordu. Kullanılmayan uygulamalar da iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından, menü ekranında bir köşede listeleniyordu. En nihayet Apple, iOS 10 ile kullanıcıların stok Apple uygulamalarını kaldırmasına imkan sunmaya başladı.

iOS 10 ile stok Apple uygulamaları silinebilecek!

Beta sürecine başlamış olan iOS 10 ile birçok stok uygulaması silinebiliyor. İşte silinebilir iOS 10 stok uygulamalarının tam listesi:

iOS 10

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.