iOS 10 Dark Mode Gelecek mi?

Uzun süredir gelmesi beklenen iOS 10 Dark Mode özelliği ile ilgili yeni görüntüler paylaşıldı. İşte iOS 10 Dark Model ayarlar sayfası görüntüsü!

iOS 10 Dark Mode

Apple’ın bu yıl düzenlediği geliştirici konferansı WWDC 2016 kapsamında; iOS 10, macOS Sierra ve WatchOS 3 gibi işletim sistemi güncellemeleri tanıtılmıştı. iOS 10 ile gelmesi tahmin edilen Dark Mode özelliği ise, Apple tarafında WWDC 2016 konferansı kapsamında duyurulmadı. Lakin, iOS 10 Dark Mode özelliği ile ilgili görüntüler gelmeye devam ediyor!

iOS 10 Dark Mode özelliği gelecek mi?

ios 10 dark mode

İlk olarak Andrew Wiik isimli yazılımcı tarafından ortaya çıkartılan iOS 10 Dark Mode mesajlaşma görüntülerine, bir yenisi daha eklenti. Yeni yayınlanan iOS 10 Dark Mode özelliği kapsamı ise, ayarlar sayfasında kendini gösteriyor.

Apple’ın uygulama geliştirme aracı Xcode iOS simülatörü üzerinde ortaya çıkan ilk iOS 10 Dark Mode mesajlaşma uygulaması görüntülerini, böylece ayarlar sayfası takip etmiş oldu. Anlaşılan o ki Apple, iOS 10 Dark Mode özelliği üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Zannedilen o ki Apple, bu yeni özelliği iPhone 7 lansmanında, final sürümü yayınlanacak olan iOS 10 ile birlikte kullanıma sunabilir.

1. iOS 10 Dark Mode ayarlar bölümü 1

2. iOS 10 Dark Mode ayarlar bölümü 2

3. iOS 10 Dark Mode ayarlar bölümü 3

 

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.