iOS 10

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin duyurulduğu Apple etkinliği ile beraber iOS 10 mobil işletim sisteminin de, destekleyen iPhone ve iPad modelleri için resmi olarak dağıtılmaya başlanacağı tarih açıklanmıştı.

iOS 10 yayınlandı!

iOS 10

İlk olarak WWDC 2016 geliştirici konferansı kapsamında Apple tarafından duyurulan yeni mobil işletim sistemi iOS 10, uzun bir beta sürecinden sonra resmi olarak destekleyen iPhone ve iPad modelleri için yayınlandı.

iOS 10

iOS 10 destekleyen iPhone modelleri; iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c ve iPhone 5 olarak sıralanıyor.

iOS 10 destekleyen iPad modelleri ise; iPad Pro 12.9 inç, iPad Pro 9.7 inç, iPad Air 2, iPad Air, iPad 4. nesil, iPad mini 4, iPad mini ve iPad mini 2’yi kapsıyor.

iOS 10 özellikleri!

iOS 10 özellikleri ile ilgili detaylara kısaca değinmek gerekirse; iMessage, Apple Music, Photos ve sesli akıllı asistan Siri üzerinde birçok yenilik geliştirme kendini gösteriyor.

Tasarım noktasında da en dikkat çeken değişim, bildirim ekranında yaşanıyor. Artık Apple, iOS 10 ile birlikte bildirim ekranını ve yönetimini daha da kolay hale getiriyor.

Bunlarla birlikte iOS 10, birçok hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri ile birçok yeniliği kullanıcılarına sunuyor. Son olarak belirtmek gerekirse Apple’ın yayınlanan yeni işletim sistemi, özelliklerinden çok kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak adına hazırlanmış bir sürüm olma niteliği taşıyor. Bununla beraber Apple, şimdiye kadar yayınladığı en kapsamlı iOS sürümü olduğunu belirtiyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik medya sektöründe çalışmış, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.