iOS 10 Çıktı!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin tanıtılmasından sonra iOS 10 çıktı. İşte tüm destekli cihazlara gelen iOS 10 ile ilgili detaylar!

iOS 10

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin duyurulduğu Apple etkinliği ile beraber iOS 10 mobil işletim sisteminin de, destekleyen iPhone ve iPad modelleri için resmi olarak dağıtılmaya başlanacağı tarih açıklanmıştı.

iOS 10

İlk olarak WWDC 2016 geliştirici konferansı kapsamında Apple tarafından duyurulan yeni mobil işletim sistemi, uzun bir beta sürecinden sonra resmi olarak destekleyen iPhone ve iPad modelleri için yayınlandı.

iOS 10

iOS 10 destekleyen iPhone modelleri; iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c ve iPhone 5 olarak sıralanıyor.

iOS 10 destekleyen iPad modelleri ise; iPad Pro 12.9 inç, iPad Pro 9.7 inç, iPad Air 2, iPad Air, iPad 4. nesil, iPad mini 4, iPad mini ve iPad mini 2’yi kapsıyor.

iOS 10 özellikleri!

Yeni versiyonun özellikleri ile ilgili detaylara kısaca değinmek gerekirse; iMessage, Apple Music, Photos ve sesli akıllı asistan Siri üzerinde birçok yenilik geliştirme kendini gösteriyor.

Tasarım noktasında da en dikkat çeken değişim, bildirim ekranında yaşanıyor. Artık Apple, yeni iOS sürümü ile birlikte bildirim ekranını ve yönetimini daha da kolay hale getiriyor.

Bunlarla birlikte yeni sürüm, birçok hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri ile birçok yeniliği kullanıcılarına sunuyor. Son olarak belirtmek gerekirse Apple’ın yayınlanan yeni işletim sistemi, özelliklerinden çok kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak adına hazırlanmış bir sürüm olma niteliği taşıyor. Bununla beraber Apple, şimdiye kadar yayınladığı en kapsamlı iOS sürümü olduğunu belirtiyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here