iOS 10, Arabanızı Nerede Bıraktığınızı Hatırlıyor!

Apple'ın beta sürecine devam eden iOS 10 mobil işletim sistemi, yeni bir özellik ile güncellendi. Artık iOS 10, arabanızı bıraktığınız yeri hatırlıyor!

iOS 10

Haziran ayında Apple’ın düzenlediği WWDC 2016 geliştirici konferansı kapsamında duyurulan iOS 10, beraberinde birçok yenilik ile geliyordu. WWDC 2016 sonrası kapalı beta, kısa bir süre önce de açık beta olarak geliştirilmeye devam eden yeni mobil işletim sistemi iOS 10, bu beta sürecinde yeni özellikler de kazanmaya devam ediyor. Son gelen bir yenilik ise, Apple Maps servisi üzerinde kendini göstermiş oldu.

iOS 10 Maps güncellemesi!

Yeni yayınlanan bir özellik ile artık iOS 10 ile birlikte gelen Apple Haritalar-Apple Maps- servisi, aracınızı son park ettiğiniz yeri hatırlıyor ve size bildirebiliyor.

iOS 10 Araba

Bilindiği gibi kalabalık otoparklarda, kimi zaman park yerini bulmak sızıntı olabiliyor. Bu noktada yeni gelen özellik, GPS ile yer işaretleme veya fotoğraf çekmek ile aracınızı bıraktığınız yeri hatırlamakla uğraştırmadan, hatırladığı konum bilgisini size gösterebiliyor.

Şu an için iOS 10 geliştirme beta sürecine devam ediyor. Söz konusu bu beta süreci çerçevesinde, yeni özellikler ile iOS 10’un gelişimi de devam edebilir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.