iphone modelleri

Apple, geçtiğimiz günlerde uzun bir süredir Beta testlerini sürdürdüğü iOS 10.3 güncellemesini yayınlamıştı. iOS 10.3 ile yeni dosya sistemi olan Apple File System‘e (APFS) geçen Apple, bu sayede performans açısından büyük artışlar sunmuştu.

iOS 10.3 ile Gelen Yenilikler

iOS 10.3, 911 acil arama sorununu çözdü!

Artık eski diyebileceğimizi iPhone 5s ve iPhone 6 modellerini yeniden şaha kaldıran iOS 10.3 güncellemesi ile meşhur 911 hatasının da düzeltildiği ortaya çıktı. iOS 10.2 ile ortaya çıkan 911 hatası yüzünden acil arama servisi gereksiz yere meşgul edilebiliyordu. Peki, bu açık nasıl çalışıyordu?

iOS 10.2‘deki 911 açığı sayesinde, ilgili bağlantıya tıklayınca acil arama hattı üst üste bir önceki hattı kesmeden aranabiliyordu. Bu yüzden 911’in tüm hatları kısa bir süre içerisinde doluyordu.

Hatta 911’i bu açık yüzünden meşgul eden genç tutuklanmıştı. Bu gencin Twitter üzerinden paylaşmış olduğu bağlantı iste toplamda 117.502 defa tıklanmıştı.

Apple’ın böylesine kolay bir sorunu neden bu kadar geç çözdüğü merak ediliyor. iOS 10.3 ile ayrıca Safari‘de yine bağlantı sayesinde sürekli pop-up açan güvenlik açığının da kapatıldığını belirtelim.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here