iOS 10.2’de Büyük Güvenlik Açığı!

Beta süreci devam eden iOS 10.2 ile birlikte, önemli bir güvenlik açığı da ortaya çıktı. İşte iOS 10.2 güvenlik açığı ile ilgili detaylar!

iOS 10.2

Apple’ın kapalı beta sürecini devam ettirdiği iOS 10.2 birlikte, önemli bir güvenlik açığı ortaya çıkmış oldu. iOS 10.2 açığı birlikte, telefon kilitli olsa dahi fotoğraflara ve rehbere erişmek mümkün hale geliyor!

iOS 10.2’de büyük güvenlik açığı ortaya çıktı!

siri

iDeviceHelp isimli Youtube kanalı tarafından ortaya çıkartılan açığa göre iOS 10.2 kurulu iPhone modelinde, özellikle Siri yardımıyla rehbere ve fotoğraflara erişmek mümkün hale geliyor.

Yayınlanan bir video ile ortaya çıkartılan bu iOS 10.2 güvenlik açığı, ilerleyen beta sürümlerinde Apple tarafından kapatılacaktır. Lakin, şu an beta iOS 10.2 kullanmak, ciddi güvenlik açığı anlamına geliyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.