iOS 10.1.1 Şarj Sorunu Bildirilmeye Başladı!

Kısa bir süre önce ilk söylentileri başlayan iOS 10.1.1 şarj sonu ile ilgili şikayetler ciddi anlamda arttı. İşte iOS 10.1.1 şarj sorunu detayları!

iOS 10.1.1 Şarj Sorunu

Apple’ın iPhone, iPad ve iPod için kullanıma sunduğu en güncel mobil işletim sistemi iOS 10.1.1 şarj sorunu ile gündeme gelmeye başladı. İçinde bulunduğumuz hafta itibariyle gelen iOS 10.1.1 şarj sorunu bildirimleri, ciddi anlamda artış gösteriyor.

iOS 10.1.1 şarj sorunu!

iOS 10.1.1 Şarj Sorunu

Gelen iOS 10.1.1 şarj sorunu detaylarına göre, cihaz ayırt etmeksizin yüzde 30’un altında iken aniden kapanmalar yaşanabiliyorken, tam şarjdan sonra kullanılmadığı takdirde dahi 6-8 saat aralığında yüzde 20 şarj kaybı oluşabiliyor.

Şu an için Apple’dan konu ile ilgili doğrudan bir açıklama yapılmış değil. Lakin, beta süreci devam eden iOS 10.2 ile birlikte, söz konusu bu iOS 10.1.1 şarj sorununun da ortadan kalkacağı tahmin ediliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.