Intel Shooting Star Mini Drone Modeli Duyuruldu!

CES 2018 kapsamında Intel tarafından da ilginç bir drone modeli duyuruldu. Yeni Intel Shooting Star Mini drone modeli, bilhassa da kapalı alanlardaki uçuş keyfini hedef alıyor. İşte Intel Shooting Star Mini özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

Intel Shooting Star Mini Drone

Intel CES 2018 konferansı kapsamında dikkat çeken bir drone modelini de duyurdu. Intel Shooting Star Mini drone özellikleri arasında çok dikkat çeken fazla detay bulunmasa da asıl amacı dikkate alındığında, birçok farklı açıdan rakipsiz gibi görünüyor.

Intel Shooting Star Mini özellikleri

Intel Shooting Star Mini Drone

Intel’in CES 2018 kapsamında hazırladığı sunum sırasında lanse edilen yeni drone modeli, kapalı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir ürün. Ancak temel drone kullanımından çok daha farklı bir amaç taşıyor. Intel tarafından yapılan açıklamalara göre bu Intel drone modeli, kapalı ortamlarda ışık gösterileri oluşturmak üzerine tasarlanmış durumda.

Intel Shooting Star Mini Drone

Bu özelliğini tam manasıyla yerine getirmek adına, ne yazık ki tek bir Intel Shooting Star Mini satın almak mümkün değil. Intel CEO’su Brian Krzanich tarafından belirtilen bu detayın sebebi, çoklu kullanıma dayalı bir yeteneği olmasından çıkageliyor.

Intel Shooting Star Mini Drone

En önemli özelliği arasında ise birçok farklı Shooting Star Mini’nin birbiri ile çalışması sırasında oluşturacağı koreografide, yer belirleme için GPS teknoloji kullanmıyor olması! GPS sinyallerini kullanmadan yer belirleme sistemi kullanan bu Intel drone modeli, temel amacı ile tam uyumluluk gösteriyor.

Intel tarafından açıklanan bilgilere göre şu an için Shooting Star Mini fiyatı yahut çıkış tarihi konusunda bir açıklama mevcut değil. Ancak CEO tarafından yakın zamanda bu modeli satın almak mümkün olmayacak.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.