Haber Tekno Sosyal Medya
Intel Kaby Lake

Donanım

Intel Kaby Lake İşlemci Ailesi Duyuruldu!

Intel’in merakla beklenen yeni işlemci ailesi Kaby Lake duyuruldu. İşte 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemci modellerinin detayları!

Uzun bir süredir merakla beklenen Intel’in 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemci modelleri, resmi olarak Intel tarafından duyuruldu.

7. nesil Core ailesi: Intel Kaby Lake işlemci modelleri!

Intel tarafından yapılan açıklamaya göre yeni 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemciler, performans artışından ziyade güç tüketimi ve farklı teknolojilerin tam desteği noktasında Skylake tabanlı işlemci modellerinden ayrışmış olacak.

10nm üretim teknoloji ile meydana gelen 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemciler, Intel’in iddiasına göre enerji verimliliği noktasında 10 kata kadar daha iyi bir iş çıkarıyor.

Intel Kaby Lake

Açıklanan bilgilere göre 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemciler; 4K ve 360 derece içerik yönetimi, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve Windows Hello gibi servislerle tam uyumluluk sunabilecek.

Bunlara ek olarak 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemci modelleri, Intel’in “tik-tak” stratejisindeki “tak” tarafının bir ürünü olarak sınıflandırılıyor.

Intel Kaby Lake Intel Kaby Lake Intel Kaby Lake

Açıklanan bilgilere göre ilk 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemci taşıyan notebook modellerini, 2016 yılının son dönemlerinde görmek mümkün olacak. Perakende satışların ise 2017 yılı ile standart olması bekleniyor.

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Donanım

Üste çık