Intel Kaby Lake İşlemci Ailesi Duyuruldu!

Intel'in merakla beklenen yeni işlemci ailesi Kaby Lake duyuruldu. İşte 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemci modellerinin detayları!

Intel Kaby Lake

Uzun bir süredir merakla beklenen Intel’in 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemci modelleri, resmi olarak Intel tarafından duyuruldu.

7. nesil Core ailesi: Intel Kaby Lake işlemci modelleri!

Intel tarafından yapılan açıklamaya göre yeni 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemciler, performans artışından ziyade güç tüketimi ve farklı teknolojilerin tam desteği noktasında Skylake tabanlı işlemci modellerinden ayrışmış olacak.

10nm üretim teknoloji ile meydana gelen 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemciler, Intel’in iddiasına göre enerji verimliliği noktasında 10 kata kadar daha iyi bir iş çıkarıyor.

Intel Kaby Lake

Açıklanan bilgilere göre 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemciler; 4K ve 360 derece içerik yönetimi, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve Windows Hello gibi servislerle tam uyumluluk sunabilecek.

Bunlara ek olarak 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemci modelleri, Intel’in “tik-tak” stratejisindeki “tak” tarafının bir ürünü olarak sınıflandırılıyor.

Intel Kaby Lake Intel Kaby Lake Intel Kaby Lake

Açıklanan bilgilere göre ilk 7. nesil Core ailesi Intel Kaby Lake işlemci taşıyan notebook modellerini, 2016 yılının son dönemlerinde görmek mümkün olacak. Perakende satışların ise 2017 yılı ile standart olması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.