iPhone 7 LTE

Apple tarafından Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone 7 modellerinin, üretim süreci ile ilgili Bloomberg tarafından bir açıklama geldi. Açıklanan bilgilere göre Intel, AT&T çıkışlı iPhone 7 modellerinin LTE yani 4G modemlerinin üretimini üstlenecek.

Intel, iPhone 7 için kolları sıvadı!

iPhone 7 LTE

Bilindiği gibi Apple, iPhone modellerinin hücresel bağlantı modeminin üretim için, Qualcomm ile bir üretim ortaklığı sürdürüyor. Lakin, iPhone 7 için Apple, Amerika’nın önemli operatörlerinden AT&T tarafından çıkışı yapılacak iPhone 7 modellerinin LTE-4G- modemlerini, Intel ortaklığında üretecek.

Bloomberg tarafından ortaya atılan bu bilgi, daha önce Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf, 2016 yılının başında LTE modem satışlarında büyük bir kayıp yaşayacaklarını belirtmişti. Bloomberg tarafından gelen bu açıklama da Qualcomm CEO’su tarafından yapılan açıklama ile örtüşünce, dikkatler bu yöne çekilmiş oldu.

Şu an için ne Apple ne de Intel tarafından bu konu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Intel tarafından üretilecek iPhone 7 LTE modemlerin, maksimum hız değerleri de merak konusu olmuş durumda.

Tüm bunların dışında yeni kaydedilen bir bilgiye göre Apple, Intel ve Qualcomm’dan modem almak yerine kendi geliştirmek ve iPhone’larda Apple modelimi kullanmak istiyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here