Intel, iPhone 7 LTE Modemini Üretecek!

Bloomberg tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre Intel, iPhone 7 modellerinin LTE modemini üretecek. İşte Intel-Apple iş birliğinin detayları!

iPhone 7 LTE

Apple tarafından Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone 7 modellerinin, üretim süreci ile ilgili Bloomberg tarafından bir açıklama geldi. Açıklanan bilgilere göre Intel, AT&T çıkışlı iPhone 7 modellerinin LTE yani 4G modemlerinin üretimini üstlenecek.

Intel, iPhone 7 için kolları sıvadı!

iPhone 7 LTE

Bilindiği gibi Apple, iPhone modellerinin hücresel bağlantı modeminin üretim için, Qualcomm ile bir üretim ortaklığı sürdürüyor. Lakin, iPhone 7 için Apple, Amerika’nın önemli operatörlerinden AT&T tarafından çıkışı yapılacak iPhone 7 modellerinin LTE-4G- modemlerini, Intel ortaklığında üretecek.

Bloomberg tarafından ortaya atılan bu bilgi, daha önce Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf, 2016 yılının başında LTE modem satışlarında büyük bir kayıp yaşayacaklarını belirtmişti. Bloomberg tarafından gelen bu açıklama da Qualcomm CEO’su tarafından yapılan açıklama ile örtüşünce, dikkatler bu yöne çekilmiş oldu.

Şu an için ne Apple ne de Intel tarafından bu konu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Intel tarafından üretilecek iPhone 7 LTE modemlerin, maksimum hız değerleri de merak konusu olmuş durumda.

Tüm bunların dışında yeni kaydedilen bir bilgiye göre Apple, Intel ve Qualcomm’dan modem almak yerine kendi geliştirmek ve iPhone’larda Apple modelimi kullanmak istiyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.