Instagram Yeni Fotoğraf Filitreleri ile Güncellendi!

Çapraz mobil platformların beğenilen fotoğraf paylaşım temelli sosyal ağı Instagram, aldığı son  güncelleme ile gerek iOS tarafında gerekse de Android tarafında yeni yeteneklere kavuştu.

Söz konusu güncellemenin başlıca getirdiği yenilik ise, kullanıcılar tarafından beğeniyle kullanılan fotoğraf filtrelerine üç farklı alternatifin daha ekleniyor oluşu. Bunun yanı sıra  filtre düzenleme ekranının geliştirilmesi, beğeni ve yorum butonlarında kendini gösteren tasarım değişiklikleri de dikkatlerden kaçmayan yeniliklerden oluyor.

Lark, Reyes ve Juno olarak isimlendirilen yeni fotoğraf filtreleri yine benzer şekilde renk doygunluk farklılıkları ve kontrast değişimleri başta olmak üzere, fotoğraflar üzerinde çeşitli düzeltmeler ve değişimler uyguluyor.

Bahsi geçen güncelleme ise Instagram’ ın aktif olduğu tüm platformlarda, kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda bekliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.