Instagram Tasarımı Yenilendi!

Instagram Tasarımı

Hem ülkemizde hem de dünyada en çok kullanılan fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram, tasarım noktasında büyük bir güncelleme yayınlandı. Yeni Instagram tasarımı kapsamında, logo da dahil olmak üzere birçok detay yeniden elden geçirilmiş gibi görünüyor!

Ayrıca Bakınız

WhatsApp Masaüstü Uygulamalarını Yayınladı!

Instagram tasarımı komple yenilendi!

Kısa bir süre önce gelen güncelleme ile Instagram tasarımı ve Instagram logosu, modern çizgilerle tepeden tırnağa yenilik kazandı.

Instagram Tasarımı

Instagram’In Facebook eline geçmesinden sonra tıpkı WhatsApp gibi güncellemeler, temele dayalı gelmeye devam ediyor. Yeni Instagram tasarımı kapsamında değişen Instagram logosu, artık daha modern çizgilere sahip. Eski logoya nazaran Instagram logosu, arka planında gökkuşağı benzetmesi yapmış.

Instagram Tasarımı

Öte yandan yeni Instagram tasarımı, daha yumuşak renklerle düzenlenmiş. Daha çok beyaz renklerin nam saldığı yeni Instagram tasarımı, tüm uygulamada kendini gösteriyor.

Yeni yayınlanan Instagram tasarım güncellemesinin, kullanıcılar tarafından nasıl cevap alacağı da, şimdiden merak konusu olmuş durumda. Zira Instagram tasarımı, daha önce bu denli kozmetik bir tasarım güncellemesi almamıştı.

 

>> Yeni Instagram tasarımı ve Instagram logosu ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.