Haber Tekno Sosyal Medya

Instagram Shadowban Nedir? Neden Olur?

Instagram Shadowban

Sosyal Medya

Instagram Shadowban Nedir? Neden Olur?

Instagram Shadowban nedir ve sebepleri ile ilgili detaylar nelerdir? İşte Instagram Shadowban ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar!

Instagram Shadowban ile ilgili söylentiler artış göstermeye başladı. Öyle ki Instagram fotoğraflarına veya videolarına gelen beğenilerin ve yorumların düşüş göstermesinin sebebi olarak da Instagram Shadowban gösterilmeye başladı. Peki, tam olarak Instagram Shadowban nedir ve söz konusu olan bu Instagram beğeni ve yorum azalmalarının sebebi bu uygulama mıdır? İşte konu ile ilgili bilinen tüm detaylar!

Instagram Shadowban ile ilgili bilinmesi gerekenler!

Shadowban konusunda ilk olarak değinmek gerekiyor ki isminden de anlaşılacağı üzere söz konusu bu uygulama, gizli ban yani bildirim yapılmadan hesapların yasaklanması veya kısıtlanması anlamına gelmektedir. Popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter’ın da bu tarzda bir uygulama yaptığına ilişkin detaylar da bulunmaktadır.

Instagram Shadowban ile ilgili bir özet yapmak gerekirse bu uygulama, Instagram tarafından çeşitli kullanıcılara uygulanan bir yasaklama veya kısıtlama işlemidir. Bu kısıtlamalar, yasaklanan veya kısıtlanan kullanıcılara bildirilmeden uygulanır. Temel olarak belli başlı kriterler doğrultusunda uygulanan filtreler neticesinde kendini gösterir ve hashtag kullanılarak paylaşılan fotoğraf veya uygulamaların, ilgili hashtag altında gösterilmesini engelleme amacını taşır.

Instagram Shadowban

Instagram Shadowban kontrolü nasıl yapılır?

Şu an için net olarak Instagram’ın neden ve hangi kriterler doğrultusunda Shadowban uyguladığına ilişkin netlik kazanmış ayrıntılar bulunmuyor. Ayrıca bu uygulama, kullanıcılara da bildirilmediği için Instagram beğeni ve yorum sayılarında ciddi derecede düşüşler yaşanabiliyor. Neyse ki Instagram Shadowban kontrolü yapmak için çeşitli üçüncü taraf araçlar bulunuyor ve bu araçlarla kullanıcı, hesabının herhangi bir şekilde yasaklanıp yasaklanmadığını kontrol edebiliyor. Bu kontrolü sağlamak için şu bağlantı kullanılabilir: http://shadowban.azurewebsites.net/

Instagram Shadowban sebepleri neler?

Instagram Shadowban

Daha önce de belirtildiği gibi şu an için sosyal medya platformlarının net olarak açıklamış olduğu birtakım sebepler ortaya çıkmış değil. Elbette ki bu konu ile ilgili tahmin edilen detaylar da bulunmuyor değil. Genel anlamda tahmin edilenlere göre, temel amacı reklam yapmak ve viral etki oluşturmak için kullanılan ve sayısı onlarca olan hashtag kullanımları, Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarının da uyguladıkları filtrelere takılıyor.

Genel olarak kullanıcıların bu tarz bir yaklaşım getirmeleri hesaplarının kapanmasına sebep olmadığı için de farklı bir yöntem izleniyor. Her ne kadar hesapların kapatılmasına sebep olmasa da platform kalitesi ve diğer kullanıcıları olumsuz etkileceği düşünülen bu paylaşımları yapan hesaplar da farklı bir yöntem ile kontrol edilmeye çalışılıyor.

Kötüye kullanım çatısı altında da yer verilebilecek olan bu tarz paylaşımlar, en nihayetinde filtrelere takıldığı zaman, Instagram Shadowban gibi daha önceden belirlenmiş olan yasaklamalara veya kısıtlamalara maruz bırakılıyor.

Instagram Kara Liste olarak da ifade edilen bu kısıtlamalardan etkilenmeden paylaşımlar yapmaya devam etmek için, hashtag kullanımlarında daha dikkatli bir süreç izlemek gerekiyor. Bunların dışında net olarak ne sebep ne de çözüm konusunda ne yazık ki somut detaylar resmi olarak açıklanmıyor.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Sosyal Medya

Reklam

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018
Reklam

Popüler Haberler

Üste çık