Instagram Mesajlaşma Sistemi

Ülkemizde de en çok kullanılan video ve fotoğraf paylaşma temelli sosyal medya platformu olan Instagram, yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor. Yeni güncelleme ile birlikte Instagram mesajlaşma sistemi, fotoğraf ve video paylaşma özelliği ile yenilenmiş oldu.

Instagram mesajlara video ve fotoğraf desteği!

Yeni Instagram güncellemesi ile birlikte kullanıcılar, DM (Direct Message) kapsamında daha önceden paylaşılmış fotoğraf veya video paylaşımı yapabilecekler. Bununla beraber yeni Instagram mesajlaşma sisteminden farklı olarak, split-screen yani bölünmüş ekran kullanımı da tüm kullanıcıların beğenisine açılıyor.

Instagram Mesajlaşma Sistemi

Split-screen yani bölünmüş ekran özelliği ile birlikte kullanıcılar, iki farklı görseli bir araya getirebilecekler. Hem Android hem de iOS platformu için yayınlanan yeni Instagram 10.34 sürümü, kademeli olarak tüm kullanıcılara App Store ve Google Play Store güncellemesi olarak yansıtılmaya başlayacak.

Instagram Mesajlaşma Sistemi

Kısaca gönderilen görsellere veya videolara, aynı şekilde görsel veya video ile cevap verme imkanı sunacak olan bu yenilik, kullanıcılar tarafından nasıl bir tepki ile karşılanacak büyük merak konusu olmuş durumda. Zira birçok kullanıcı tarafından bu özelliğin gerekliliği ile ilgili tartışmalar oluşturulmaya başlamış oldu. Hatırlatmak gerekirse daha önce de önemli gelişmeler arasında, Instagram shadowban uygulaması yer almıştı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here