Instagram Kullanıcı Sayısı

Sosyal medya serüvenine fotoğraf paylaşma uygulaması olarak başlayan ve sonrasında video paylaşma standardını da bünyesine ekleyen Instagram, popülaritesini artırmaya devam ediyor. Son olarak ise Instagram kullanıcı sayısı ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

Günlük Instagram kullanıcı sayısı: 300 milyon!

Instagram Kullanıcı Sayısı

Instagram kullanıcı sayısı ile ilgili yapılan açıklamaya göre Instagram, toplamda 500 milyon kullanıcı sayısına sahip. Aktarılan bilgilere göre toplamda 500 milyon olan Instagram kullanıcı sayısı, 400 milyonuna Amerika dışından sağlanıyor.

Instagram Kullanıcı Sayısı

Instagram tarafından yapılan açıklamalara göre her gün 95 milyon fotoğraf ve video paylaşımı yapılırken, günlük beğeni sayısı 4 milyar seviyesini geride bırakıyor.

Instagram kullanıcı sayısı detaylarında, günlük fotoğraf paylaşan ve fotoğrafları inceleyen aktif kullanıcı sayısı ise, 300 milyon seviyesine ulaştığı bilgisi bulunuyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.