Instagram Ekran Görüntüsü Alma Sırasında Uyarı Vermeye Başladı!

Popüler görüntü paylaşma sosyal ağı Instagram ekran görüntüsü alma sırasında uyarı göstermeye başladı. İşte Instagram ekran görüntüsü alma uyarısı!

Instagram Ekran Görüntüsü Alma

Popüler görüntü paylaşma sosyal medya platformu olan Instagram, son gelen güncellemeden sonra ekran görüntüsü alma sonrasında kullanıcılarına uyarı göstermeye başladı.

Instagram ekran görüntüsü alma sırasında uyarı!

Bilindiği gibi Instagram’da paylaşılan fotoğraflar üzerinde sadece etkileşim kurulabiliyor. Yani paylaşılan görüntüleri kaydetme seçeneği sunulmuyor. Nitekim, kullanıcılar Instagram ekran görüntüsü alma işlemi ile paylaşılan görüntüleri kaydetmeyi sağlayabiliyor.

Kısa bir süre önce ise iOS tarafındaki Instagram ekran görüntüsü alma sırasında kullanıcıya bazı seçenekler göstermeye başladı.

Instagram Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü alındıktan sonra otomatik olarak Instagram tarafından gösterilen bildirimde; şikayet et, Facebook’ta paylaş, tweet gönder, paylaşım url’sini kopyala ve gönderi bildirimleri aç şeklinde seçenekler sunuluyor.

Daha önce iOS Instagram sosyal medya uygulamasında böyle bir otomatik gelen seçenekler sunulmuyordu. Instagram ekran görüntüsü alma sonrasında kullanıcıya gösterilen bu otomatik bildirimlerin neden gösterilmeye başladığı ile ilgili ise, Instagram veya Facebook tarafından bir açıklama yapılmadı.

Öyle görünüyor ki Instagram, kullanıcılarının ekran görüntü alarak kaydettikleri paylaşılan görüntülerle ilgili geri bildirimleri artırmak adına böyle bir seçeneği iOS tarafındaki kullanıcılara sunmayı doğru bulmuş.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.