Instagram Canlı Yayına Davet Etme Özelliği Kullanıma Sunuldu!

Instagram canlı yayına davet etme özelliği, en sonunda kullanıma sunuldu. İşte Instagram'ın yeni canlı yayın özelliğinin detayları!

Instagram Canlı Yayına Davet Etme Özelliği

Facebook çatısı altında yoluna devam etmekte olan popüler görsel paylaşma temelli sosyal medya platformu Instagram, yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Instagram mesajlaşma sistemindeki yenilik ve Instagram Arşiv özelliği sonrasında, şimdi de daha önce duyurulan Instagram canlı yayına davet etme özelliği aktif edildi. Instagram’ın canlı yayın yapan kullanıcılara arkadaşlarını da davet etme imkanı sunan bu özelliği, resmi olarak kullanıma açıldı.

Instagram’da canlı yayın yapanlar, arkadaşlarını da canlı yayına davet edebilecek!

Instagram Canlı Yayına Davet Etme Özelliği

Hatırlatmak gerekirse uzun bir süre önce tüm kullanıcılara açılan Instagram’ın canlı yayın özelliği, birçok kullanıcı tarafından ilgi ile karşılanmış ve geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştı. Elde ettiği bu popülerliği daha da ileri taşımak isteyen Instagram, şimdi de canlı yayın yapanların, yayına arkadaşlarını da davet etmesine imkan sunuyor.

Bu özelliğin kullanılması ise oldukça basit. Canlı yayın sırasında, yayına katılmasını istenen arkadaşın listeden seçilmesi sonrasında, iki kişilik Instagram canlı yayını başlamış oluyor. Canlı yayına aynı anda başlamak şu an mümkün olmasa da yayını açan bir kullanıcı, kısa bir sürede davet etmek istediği arkadaşını yayına alabiliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.