Instagram Canlı Yayın Özelliği Resmileşti!

Popüler görüntü ve video paylaşma sosyal medya platformu, özellikleri arasına canlı yayını da katıyor. İşte Instagram canlı yayın özelliği ve detayları!

Instagram Canlı Yayın Özelliği

Facebook çatısı altında şekillenmeye devam eden en büyük medya paylaşım sosyal platformlarından olan Instagram, bir yeni özelliği daha bünyesine katmaya hazırlanıyor. Doğrudan CEO tarafından açıklana bilgilere göre Instagram canlı yayın özelliği, yakın zaman içerisinde kullanıma sunulacak!

Instagram canlı yayın özelliği!

Instagram Canlı Yayın Özelliği
Instagram CEO’su Kevin Systrom(2016)

Twitter’ın Periscope atılımı ile sosyal medyanın popüler araçlarından biri haline gelen canlı yayın özelliği, açıklanan bilgilere göre Instagram tarafına getirilecek.

Instagram CEO’su Kevin Systrom tarafından Financial Times’ aktarılan bilgilere göre Instagram canlı yayın özelliği için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Daha önce dedikodulara konu olan Instagram canlı yayın özelliği, doğrudan CEO Kevin Systrom tarafından aktarılan bilgiler ışığında, resmileşmiş oldu.

instagram-canli-yayin

Şu an için, söz konusu canlı yayın özelliğinin detayları ve kullanıma sunulacağı tarih ile ilgili bilgiler paylaşılmış değil. Edinilen bilgiler, Instagram canlı yayın özelliğinin çalışmalarının hız kesmeden devam etmesi ile sınırlı kalıyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.