Instagram Arşiv Özelliği Duyuruldu!

Instagram Arşiv özelliği, kısa bir süre içinde tüm kullanıcılara yayınlanmış olacak. Peki, Instagram Arşiv özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

Instagram Arşiv özelliği ile ilgili yapılan çalışmalar en sonunda son buldu ve kısa bir süre içerisinde Instagram Arşiv özelliğini barındıran yeni bir Instagram güncellemesi yayınlanacak. Yayınlanacak olan bu güncelleme ile birlikte gelecek olan Arşiv özelliği, kullanıcıların seçecekleri eski fotoğraflarını gizlemelerine imkan sunacak.

Instagram Arşiv nedir?

Instagram Arşiv

“Instagram Arşiv özelliği nedir?” sorusuna kısa bir yanıt vermek gerekirse bu özellik, kullanıcıların seçecekleri fotoğrafları silmeden, gizli bir kütüphanede toplamasına imkan sağlayacak. Instagram kullanıcılarının eski ve artık beğenmedikleri fotoğraflarını silme eğiliminde olmasından yola çıkarak hazırlanan bu özellik ile birlikte, belirtildiği gibi kimsenin göremeyeceği bir kütüphane oluşturulacak ve bu kütüphaneye eklenen fotoğraflar, silmeye gerek kalmadan saklanmaya devam edecek ve istenildiği zaman tekrar herkese açık hale getirilebilecek.
Instagram Arşiv

Instagram fotoğrafları silinmeden saklanabilecek!

Instagram gizli kütüphane olarak da tanımlanabilecek olan bu özellik, özellikle genç yaştaki Instagram kullanıcıları hedef alınarak hazırlanmış gibi görünüyor. Zira bilhassa da eski selfie’lerden kurtulmak isteyen genç bir kullanıcı kitlesinin fotoğraflarını silme yoluna başvurması, Instagram’ında fotoğrafların silinmeden saklanmaya devam edilebilmesine imkan sunacak.

Kısıtlı bir kullanıcı kitlesi üzerinde yaklaşık 1 aylık bir test sürecinde kalan Instagram Arşiv özelliği, daha önce de belirtildiği gibi kısa bir süre önce yayınlanacak olan yeni Instagram güncellemesi ile birlikte hem iOS hem de Android tarafından resmi olarak kullanıma açılacak.

Öyle görünüyor ki Instagram’ın geniş bir kitleye ulaşması, kullanıcı deneyimini geliştirmek için yeni atılımlar yapılması ile sonuçlanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Instagram Shadowban uygulaması ile ilgili gelişmeler de temel olarak tüm kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutmak adına yapılıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here