fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

İnönü Üniversitesi’nden Yerli İlaç Atılımı!

Yerli İlaç

Bilim

İnönü Üniversitesi’nden Yerli İlaç Atılımı!

Malatya İnönü Üniversitesi kapsamında açılacak Yerli İlaç Araştırma ve Geliştirme Merkezi-YİAGEM- ile yerli ilaç üretimi yapılacak. işte detaylar.

Ülkemizde teknoloji alanında atılan yerli üretim adımlarına, ilaç sektörü adına da yenileri ekleniyor. Malatya İnönü Üniversitesi tarafından atılan yeni bir adım ile yerli ilaç üretimi ve geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapılacağı açıklandı.

Yerli ilaç üretimi yapılacak!

yerli ilaç

Prof. Aysun Bay Karabulut tarafından kaydedilen bilgilere göre İnönü Üniversitesi bünyesinde kurulacak YİAGEM kısaltması ile Yerli İlaç Araştırma ve Geliştirme Merkezi ile yerli ilaç üretimi ve araştırmaları gerçekleştirilecek.

Yaptığı açıklamalar ile Rektör adayı Prof. Aysun Bay, görevin kendisine nakledilmesi durumunda en kısa sürede Yerli İlaç Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ni aktif kullanıma açacaklarını ve ülkemizin ilaç konusunda dışa bağımlılığını, yerli ilaç üretimi ile azaltacaklarını vurguladı.

İnönü Üniversitesi Yerli İlaç Araştırma ve Geliştirme Merkezi kapsamında; Eczacılık, Tıp, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Mühendislik alanlarındaki akademisyenler ve ilaç şirketleri, yerli ilaç üretimi ve araştırması konusunda iletişim platformu görevini yürütecek.

 

>> Söz konusu bu yerli ilaç üretim atımılı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim

Üste çık