apple İndirimli iPhone Batarya Değişimi

Apple’ın batarya performansı beklentilerine altına inen bataryaya sahip eski iPhone modellerini kasten yavaşlattığını kabul etmesi sonrasında, uzun süredir tartışmaları devam ediyor. Kısa bir süre önce bu konu ile ilgili bir özür mektubu yayınlayan Apple, bu durumu daha öncesinden bildirmesi gerektiğini ifade etmiş ve bu durumdan etkilenmemek isteyen kullanıcıların iPhone bataryalarını değiştirmesi için gerekli olan 79 dolar’lık ücreti, 29 dolar seviyesine çekeceğini açıklamıştı.

iPhone batarya sorunu yaşayan kullanıcılar için önemli bir indirim olacak bu değişim tarihi olarak 2018’in ocak ayının son haftası işaret edilmişti. Ancak öyle görünüyor ki Apple, bu süreyi daha öncesine çekecek.

Eski iPhone pil değişim kampanyası daha erken başlayacak!

apple İndirimli iPhone Batarya Değişimi

iPhone garanti kapsamında değişim konusunda kullanıcılar herhangi bir problem yaşamıyordu. Ancak garantisini tamamlamış olan modeller için 79 dolar ücret isteniyordu. Apple’ın yayınladığı özür mektubu ile bu ücret, bir süreliğine 29 dolar seviyesine indirilecekti. Apple yayınladığı mektup üzerinde bir değişim gerçekleştirdi ve bu iPhone pil ömrü sorunu yaşayan kullanıcıların indirimli değişim ücretlerini an itibariyle başlattığını belirtiyor.

Daha önce eklenen Ocak 2018 tarihi mektubundan kaldıran Apple, şu an anlaşıldığı kadarı ile indirimi uygulamaya başladı. Apple Türkiye tarafından ise şu an için net bir açıklama gelmiş değil.

Her ne kadar Apple’ın bu uygulaması, 2017’nin teknoloji skandalları arasında yer almış olsa da yapılan bu indirim ve geçerli sebepler göz önünde bulundurulduğunda, birçok kullanıcı için herhangi bir sorun kalmayacak gibi görünüyor. Bu vesile iPhone pil döngüsü tamamlamış cihazlar, yeni batarya ile daha uygun fiyatla resmi olarak değişim gerçekleştirebilecek.

Güncelleme: Apple Türkiye tarafından açıklanan bilgilere göre ülkemizde de bu batarya değişim ücreti, 129 TL üzerinden gerçekleştirilecek. Ayrıca indirimli Apple iPhone batarya değişimi resmi olarak başladı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here