İndirimli iPhone Batarya Değişimi Resmi Olarak Başladı!

Apple'ın iPhone'ları yavaşlatmasını kabul etmesinin ardından yayınladığı özür mektubunda yer alan indirimli iPhone batarya değişim kampanyası, an itibariyle başlamış durumda. İndirimli batarya değişimi ile ilgili detaylar haberimizde!

İndirimli iPhone Batarya Değişimi

Apple’ın indirimli batarya değişimi resmi olarak başladı. Bir süre daha devam edecek olan Apple’ın resmi batarya değişimi kampanyası, dünyanın birçok bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de başlatılmış durumda.

Öncelikle hatırlatmak gerekirse Apple, bataryası eskimiş iPhone modellerini yavaşlattığını kabul etmiş ve bu durumun kullanıcı deneyimini artırmak adına yaptığını vurgulamıştı. Daha sonrasında ise bu konu ile ilgili daha öncesinden bilgi vermesi gerektiği belirtildi. Apple tarafından eski iPhone’ların yavaşlatılması konusunda yayınladığı özür mektubu içerisinde, 2018 yılında indirimli batarya değişimi kampanyası yapılacağı da belirtilmişti. Apple’ın mektubunda güncelleme yapılmış ve kampanyalı batarya değişiminin daha erken başlayacağı izlenimi alınmıştı.

İndirimli iPhone Batarya Değişimi

Nitekim iPhone batarya değişimi garanti kapsamı dışında değiştirildiğinde alınan ücrette ciddi bir indirim yapıldı ve an itibariyle Apple Türkiye batarya değişimi süreci de başlamış oldu.

Ücretli iPhone batarya değişimi ne kadar oldu?

Daha öncesinde batarya değişimi için 79 dolar talep ediliyordu. Apple’ın batarya kampanyası ile bu ücret, 29 dolar seviyesine çekildi. Ülkemizde ise Apple Türkiye tarafından ise 129 TL seviyesinde bir ücret alınacak. iPhone batarya değişim kampanyası ise 2018 yılının sonuna kadar devam ediyor olacak. Kampanyanın dahil olduğu iPhone modelleri arasında ise iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri yer alıyor. Eğer işlevini kaybetmiş bir bataryaya sahip iPhone modeli kullanılıyorsa, iPhone batarya değişimi sonrası yavaşlatma işlemi ortadan kalkmış ve eski iPhone performansına geçiş yapılmış olacak. Her ne kadar Apple’ın bu süreci, 2017 teknoloji skandalları kapsamında yer almış olsa da Apple, kullanıcılarını memnun etmek için çeşitli adımlar atmaya devam edecek gibi görünüyor. Değişim kampanyasından yararlanmadan önce, iPhone batarya ömrü testi konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here