iMac Pro

iMac Pro satışları resmi olarak başladı. Apple‘ın bir süre önce duyurduğu ve yıl sonuna doğru satışa çıkacağını belirttiği iMac Pro modeli, en sonunda kullanıcılara ulaşmaya başladı. iMac Pro özellikleri kadar fiyatı konusunda da çok dikkat çeken bir bilgisayar modeli olma ünvanına sahip.

iMac Pro özellikleri

iMac Pro

iMac Pro özellikleri arasında; Intel Xeon W işlemci, DDR4 ECC RAM, SSD ve AMD Radeon Pro Vega ekran kartı ve 27-inç 5K ekran detayları yer alıyor.

Apple’ın Mac bilgisayar modellerinin satışlarında uyguladığı kullanıcıların kendi isteklerine göre teknik özellik seçmesi, iMac Pro modeli için de geçerli tutulmuş.

iMac Pro fiyatı ve konfigürasyon seçenekleri

En yüksek konfigürasyonlu modelin teknik özellikleri arasında Turbo Boost ile 4.3GHz saat frekansına ulaşan 18 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 128 GB ve 2666HMz hızında DDR4 EEC RAM, 4TB SSD depolama ve 16 GB HBM2 bellekli AMD Radeon Pro Vega 64 ekran kartı yer alıyor. Söz konusu bu modelin Amerika fiyatı ise 13,348 dolar seviyesinde… Türkiye fiyatı ise 67999 TL olarak açıklandı!

iMac Pro özellikleri

Standart konfigürasyonda ise öne çıkan özellikler; Turbo Boost ile 4.2GHz hızına ulaşan 3.2GHz saat frekansında 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB 2666MHz ECC RAM, 1TB SSD depolama, 8 GB HBM2 RAM’li AMD Radeon Pro Vega 56 ekran kartı ve 27-inç büyüklüğünde 5K yani 5120×2888 çözünürlüğünde P3 ekran yer alıyor.

Bu modelin fiyatı ise 4,999 dolar seviyesinde yer alıyor. Türkiye fiyatı ise 26999TL seviyesinde yer alıyor. Ülkemizdeki satışları ile ilgili yeni bilgileri Haber Tekno olarak aktarıyor olacağız.

iMac Pro fiyatı

Daha çok profesyonel kullanım için hazırlanan ve bu durumu isminden de belli eden yeni iMac Pro, 14 Aralık itibariyle resmi olarak satışa sunulmuş oldu. Klasik iMac modeli ile en çok Space Gray yani Uzay Grisi renk seçeneği ile ayırılıyor. Hatırlatmak gerekirse daha önce iMac Pro’da Apple A10 Fusion mobil işlemci olacağı da ifade edilmişti.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here