Haber Tekno Sosyal Medya
iMac Pro

Teknoloji

iMac Pro’da A10 Fusion İşlemci Yer Alacak!

Apple satışa sunmaya hazırlandığı yeni masaüstü bilgisayar modeli iMac Pro’da, A10 Fusion mobil işlemci yer alacak. Nedeni ise dikkat çekiyor!

iMac Pro modelinin geçtiğimiz haziran ayında Apple tarafından duyurulmasından bu yanan önemli gelişmeler kaydedilmedi. Ta ki şimdiye kadar. Yeni elde edilen bir bilgiye göre Apple, iMac Pro modelinde A10 Fusion yongasını kullanacak.

iMac Pro modelinde A10 Fusion kullanılacak!

Steven Troughton-Smith ve Guilherme Rambo tarafından incelenen kod satırları arasından elde edilen bilgilere göre Apple, iMac Pro modelinde “Hey Siri” özelliğini kullanıma sunacak. A10 Fusion işlemci modeli de tam da bu noktada kendini belli ediyor. Aktarılan detaylara göre Apple, A10 mobil yongasını, iMac Pro modelinde “Hey Siri” özelliğini yönetmesi için kullanacak.

iMac Pro

Bununla beraber A10 Fusion işlemcisinin üstlendiği görevler arasında SecureBoot sisteminin yönetimi de yer alacak gibi görünüyor. Son olarak belirtmek gerekirse profesyonel kullanıma özel olarak tasarlanan iMac Pro, aralık ayında ilk kez satışa çıkacak ve yüksek GPU ve CPU performans ile kurumsal alanda boy göstermeye başlayacak.

Haberi Okumaya Devam Et
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Teknoloji

Üste çık