İlk Trilyon Dolarlık Şirket Microsoft Olabilir!

Yayınlanan analize göre, ilk trilyon dolarlık şirket Microsoft olabilir. İşte Microsoft'un trilyon dolarlık şirket unvanı alabileceğiyle ilgili detaylar!

Microsoft

Günümüzde teknoloji firmaları, dünyanın en çok kazanan ve en değerli şirketleri arasında en üst sıralarda yer almaya başladı. Öyle ki öne çıkan teknoloji şirketlerinin değerleri, bir süre sonra trilyon dolara kadar ulaşabilecek. Yeni yayınlanan bir analize göre de bu seviyeye erişen ilk trilyon dolarlık şirket Microsoft olabilir

Microsoft trilyon dolarlık şirket olma yolunda öncü!

Microsoft

İlk olarak belirtmek gerekirse güncel verilere göre öne çıkan teknoloji şirketlerinin güncel değerleri şu şekilde:

Apple: 617 milyar dolar

Alphabet(Google’ın çatı kuruluşu): 548 milyar dolar

Microsoft: 492 milyar dolar

Amazon: 359 milyar dolar

Facebook: 333 milyar dolar

Tablo bu şekilde iken Equities analistlerinden Michael Markowski, 1 trilyon dolarlık şirket unvanını alacak ilk şirketin, Microsoft olacağını dile getiriyor.

Açıklanaların satır başlarına değinmek gerekirse, Microsoft’un ilk trilyon dolarlık şirket unvanına erişebilmesini sağlayacak en büyük etkeni, yazılım dünyasındaki gücü olarak açıklanıyor. Apple gibi bitmiş ürün ile birlikte yazılım sağlayan firmalara göre Microsoft’un çok daha büyük kitlelere erişebileceği aktarılıyor. Nitekim Microsoft, hem son tüketici hem de kurumsal taraftaki yetkinliği ile diğer firmaları ilerleyen yıllarda geride bırakabilir.

Buna ek olarak, Microsoft’un profesyonel sosyal ağ servisi LinkedIn’i satın alması, ilerleyen dönemlerde şirket değerine ciddi katkı sağlayacak. Özellikler reklam gelirleri ve ücretli servisleri ile 2020 yılına kadar 700 milyon kullanıcıya ulaşacağı tahmin edilen LinkedIn, paralel olarak Microsoft’un değerini de ciddi anlamda geliştirecek.

Son olarak belirtmek gerekirse, söz konusu bu 1 trilyon dolarlık şirket yarışında Apple’ın öne çıkan iki isim arasında yer almayacağı da dile getiriliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here