İlk IMAX Sanal Gerçeklik Merkezi, Avrupa’da Açılacak!

Yeni gelen bir bilgiye göre ilk IMAX Sanal Gerçeklik Merkezi sanal gerçeklik merkezi için anlaşma tamamlandı. İşte IMAX Sanal Gerçeklik Merkezi VR merkezi!

IMAX Sanal Gerçeklik Merkezi

Sinema dünyasında farklı bir yeri olan IMAX, sanal gerçeklikVR– konusunda da kendisi için bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Kısa bir süre önce gelen bilgiye göre IMAX, VR Merkezi projesi için Odeon&UCI Sinema Grup ile anlaşmaya vardı.

IMAX sanal gerçeklik merkezi yıl sonunda geliyor!

IMAX Sanal Gerçeklik Merkezi

Yapılan açıklamalara göre IMAX ile Odeon&UCI Sinema Grup anlaşmasının detayları gereği, ilk IMAX VR Center, İngiltere’nin Manchester bölgesinde aktif olacak.

IMAX VR Center ile birlikte kullanıcılar; oyun, film ve interaktif içerikleri deneyimleyebilecekler.

IMAX tarafından aktarılan bilgilere göre ilk sanal gerçeklik merkezi, 2016 yılının sonuna kadar tamamlanmış ve müşterilerini ağırlamaya başlamış olacak.

IMAX VR Center, tüm dünyaya yayılacak!

Öte yandan, gerekli ilgi görülürse kademeli olarak Çin, Japonya, Orda Doğu ve Batı Avrupa bölgelerinden sonra, dünya genelinde dağılım yapılacak.

Son olarak belirtmek gerekirse IMAX sanal gerçeklik merkezi kapsamında sunulacak içerikler, yaklaşık 15 dakika olarak hazırlanacak.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.