iCloud Arama Geçmişini Topluyor!

Ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre Apple, iCloud arama geçmişini tüm detaylarıyla topluyor. İşte iCloud'un arama geçmişi toplaması ile ilgili detaylar!

iCloud

Rus güvenlik firması Elcomsoft tarafından ortaya çıkartılan bilgiye göre Apple, iCloud kapsamında tüm arama kayıt bilgilerini süresiz olarak depoluyor.

iCloud arama geçmişini depoluyor!

Yapılan analizler ile birilikte ortaya çıkan iCloud ile ilgili bu detay, ne yazık ki kullanıcının isteğine göre yapılmıyor. Yani kullanıcı, iCloud’un arama geçmişini toplayıp toplamaması için bir seçim yapamıyor.

icloud

iOS 8.2 sürümünden bu yana devam eden bu arama geçmişi toplama sürecinde; telefon numalaralı, arama tarihleri, konuşma süreleri gibi birçok detay yer alıyor.

Bu bilgilerin dışarı sızdırılmadığı, sadece kullanıcının iCloud hesabından tutulduğu da dile getirilenler arasında öne çıkan detaylardan oluyor.

Şu an için Apple tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapılmış değil. Önümüzdeki günlerde, en azından bu kayıtların kullanıcının isteği doğrultusunda tutulmaya devam etmesi ile ilgili bir güncelleme yapılması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.