iCloud Arama Geçmişini Topluyor!

Ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre Apple, iCloud arama geçmişini tüm detaylarıyla topluyor. İşte iCloud'un arama geçmişi toplaması ile ilgili detaylar!

iCloud

Rus güvenlik firması Elcomsoft tarafından ortaya çıkartılan bilgiye göre Apple, iCloud kapsamında tüm arama kayıt bilgilerini süresiz olarak depoluyor.

iCloud arama geçmişini depoluyor!

Yapılan analizler ile birilikte ortaya çıkan iCloud ile ilgili bu detay, ne yazık ki kullanıcının isteğine göre yapılmıyor. Yani kullanıcı, iCloud’un arama geçmişini toplayıp toplamaması için bir seçim yapamıyor.

icloud

iOS 8.2 sürümünden bu yana devam eden bu arama geçmişi toplama sürecinde; telefon numalaralı, arama tarihleri, konuşma süreleri gibi birçok detay yer alıyor.

Bu bilgilerin dışarı sızdırılmadığı, sadece kullanıcının iCloud hesabından tutulduğu da dile getirilenler arasında öne çıkan detaylardan oluyor.

Şu an için Apple tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapılmış değil. Önümüzdeki günlerde, en azından bu kayıtların kullanıcının isteği doğrultusunda tutulmaya devam etmesi ile ilgili bir güncelleme yapılması bekleniyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here