Hyperloop Projesi Güvenlik Lisansı Alındı!

Hyperloop

Ünlü girişimci SpaceX ve Tesla kurucusu Elon Musk’ın dikkat çeken ulaşım projesi Hyperloop testleri devam ediyor. Son olarak ise aktarılan bilgilere göre Hyperloop projesi, ilk gerçek testini tamamladı ve güvenlik lisansı almayı başardı!

Ayrıca Bakınız

iPhone Üretimi Hindistan’a Kayabilir!

Hyperloop testleri devam ediyor!

Kısaca özetlemek gerekirse Elon Musk’ın Hyperloop projesi, saatte yaklaşık 1,300km hızlara ulaşabilen bir tren taşımacılığı üzerine kurulu. İlk etapta bu derece yüksek hızlara ulaşacak taşımacılığın olabilirliğinden öte güvenliği ile ilgili sıkıntılar dile getiriliyordu. Lakin, anlaşılan o ki Elon Musk ve ekibi, Hyperloop projesinin güvenli taşımacılık sorununu çözmeyi başarmış.

Hyperloop Projesi

Havasız bir tüp içerisinde, 1,300km hızı aşan seviyelerde ulaşım imkanı sunacak olan taşımacılık projesi ile ilgili yeni yapılan bir açıklama, Hyperloop ile güvenli taşımacılık lisansı alındığını belirtti.

İlk olarak 2013 yılında Elon Musk tarafından ortaya çıkartılan Hyperloop projesi, öyle görünüyor ki bir konsept tasarımdan daha da öteye gidecek. Zira Elon Musk’ın diğer iddialı projeleri de, konsept olmaktan çok daha ötelere uzanmıştı.

Hyperloop projesi ile ilgili yayınlanan açıklama videosunu, aşağıdaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz.

>> Elon Musk’ın Hyperloop projesi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.