Humvees Araçları Satışa Çıkarıldı!

Birleşik Devletler Ordusu, kullanılmayan Humvees araçlarını satışa çıkardı. İşte Humvees araşlarının satışa çıkarılması ile ilgili detaylar!

Humvees

Birleşik Devletler Ordusu envanterinde yer alan Humvees arazi savunma araçları, resmi olarak satışa çıkartıldı.

Humvees satışa çıktı!

Birleşik Devletler Ordusu tarafından yapılan açıklamaya göre; 1990 yılından bu yana ordu envanterinde yer alan ve artık ordu tarafından aktif olarak kullanılmayan Humvees araçları, satışa çıkartıldı.

humvees

Yapılan açıklamaya göre Humvees araçlarının fiyatı ise, durumlarına göre 7 bin ve 20 bin dolar arasında değişiklik gösteriyor.

Satışa çıkartılan ve aralarından Humvees aracının da yer aldığı 1,300 farklı ordu ekipmanı, 7 Eylül 2016 itibariyle resmi olarak satın alınabilecek.

humvees

Açıklanan bilgilerin detaylarında, satışa çıkartılan Humvees araçlarının, askeri donanımlarının kaldırılmış olduğu bilgisi yer alıyor. Yani Humvees araçları, üzerinde herhangi bir ateşli silah veya benzeri ekipman bulundurmayacak.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.