fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Hugo Barra, Facebook’un Satın Aldığı Oculus VR’ın Başına Geçti!

Hugo Barra

Sosyal Medya

Hugo Barra, Facebook’un Satın Aldığı Oculus VR’ın Başına Geçti!

Xiaomi’den ayrıması ile gündeme gelen Hugo Barra, Facebook’un çatısı altında gelişimini sürdüren Oculus VR’ın başındaki isim oldu. İşte detaylar!

Xiaomi’den ayrılması ile sektördeki dikkatleri üzerine toplayan Hugo Barra, kısa bir süre önce Facebook tarafına geçmesi ile de aynı dikkati fazlasıyla tekrarlamış oldu. Açıklanan bilgilere göre Hugo Barra, bundan böyle Facebook’un daha önce satın aldığı Oculus VR platformunun başındaki isim olarak profesyonel kariyerine devam edecek.

Hugo Barra ve Mark Zuckerberg

Hugo Barra ve Mark Zuckerberg

Hugo Barra

Hugo Barra

Hugo Barra artık Facebook çatısı altında!

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg de konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Hugo Barra’nın da bizimle sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin yeni bir dönem olacağı düşüncesine sahip olduğunu ve bu bağlamda tamamıyla yeni şeyler ortaya çıkmasına ve sektördeki yenilikçiliğine katkıda bulunacağına ilişkin detayları aktardı.

Bilindiği gibi VR sektörü, şu an HTC Vive önderliğinde ilerliyor yorumları ile gündeme geliyor. Oculus’un, özellikle Facebook’un satın alma işleminden sonra sektörde sessiz kalmaya başladığı eleştirilerine, bu gelişme ile birlikte Facebook’un da kayıtsız kalmadığı yorumu yapılabilir. Zira Mark Zuckerberg ve Facebook, Oculus VR konusunda Hugo Barra ile birlikte de bu konudaki çalışmalarına hız kazanacağı izlenimini yansıtmış oldu.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Sosyal Medya

Üste çık