Huawei P9 Ne Kadar Satıldı?

Huawei P9 ve Huawei P9 Plus satış miktarları ile ilgili detaylar paylaşıldı. Peki, Huawei P9 ve Huawei P9 Plus satışları nasıl?

Huawei P9

Üst seviye Android akıllı telefon modelleri ile öne çıkan markalarla ciddi bir rekabete girişen Huawei, öyle görünüyor ki hem reklam çalışmaları hem de başarılı akıllı telefon modelleri ile başarı elde etmeye başlamış durumda. Kısa bir süre önce de öne çıkan modellerden Huawei P9 satış miktarları ile ilgili detaylar aktarıldı.

Huawei P9 ve P9 Plus satışları 10 milyonu geride bıraktı!

Firmadan edinilen bilgilere göre Huawei, Kasım 2016 itibariyle 9 milyon Huawei P9 sevkiyatı gerçekleştirdi. Bununla beraber Huawei P9 ve Huawei P9 Plus sevkiyatları, toplamda 10 milyon barajını geride bırakmış durumda.

Huawei P9

Çıkış dönemlerinde ünlü yıldız Scarlett Johansson isminin de Huawei P9 reklamlarında yer alması ve genel anlamda kullanıcıların beklediği özellikleri başarılı bir şekilde sunulması, dünya genelinde bahsi geçen bu 10 milyonluk sevkiyatta önemli bir rol oynamışa benziyor.

2017’nin ilk çeyreği itibariyle de devam eden satışlarla birlikte Huawei P9 ve Huawei P9 Plus sevkiyatlarının 12 milyonu geride bırakması tahmin ediliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.