Huawei P11’de Sürpriz Özellik!

Huawei markasının 2018 yılında duyuracağı amiral gemisi modeli Huawei P11'de sürpriz bir özellik kendini gösterebilir! İşte o özelliğin detayları!

Huawei P11

Huawei P11 özellikleri ile ilgili yeni sızıntı bilgiler gündeme gelmeye devam ediyor. Şimdi de sürpriz bir şekilde Huawei’nin, P11 modelinde Apple’ın Face ID özelliği benzeri bir yüz tanıma sistemi kullanacağına ilişkin iddialar gündeme geldi. Bunun dayanağı olarak da Huawei’nin daha önce yaptığı yüz tanıma teknolojisi tanıtımı gösteriliyor.

Huawei P11’de Face ID benzeri yüz tanıma özelliği olabilir!

Huawei yüz tanıma

Huawei P11 çıkış tarihi ile ilgili detaylar gelmeye devam ederken, yeni modelin özellikleri de detaylanıyor. Bir süre önce Huawei’nin Londra’da düzenlediği “Max Your View” etkinliğinde gösterdiği kızılötesi noktalarla tanımla sistemini gerçekleştiren aksesuar, gelen bilgilere göre P11 modelinde dahili olarak kullanıma sunulacak.

Huawei P11 yüz tanıma benzeri

Daha önce P11’in ekranının iPhone X modelindeki gibi bir çentiğe sahip olacağı belirtilmesi ve Huawei’nin de yüz tanıma aksesuarını doğrudan telefona taşımak istediği düşünüldüğünde, Apple’ın Face ID benzeri bir özelliğinin yeni modelde olması kuvvetle muhtemel gibi görünüyor.

Huawei P11 ekran

Hatırlatmak gerekirse Huawei P11’in üç arka kamera ile gelebileceği konusunda da iddialar gündeme gelmişti. Eğer Huawei böyle bir yüz tanıma sistemini piyasaya P11 ile sürerse, kısa bir süre önce Phil Schiller’ın Android Face ID benzeri özellikleri için yaptığı açıklama, yersiz bir açıklama haline gelebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here