Huawei Nova Lite Duyuruldu! İşte Huawei Nova Lite Özellikleri ve Fiyatı!

Huawei'nin yeni akıllı telefon modeli Huawei Nova Lite duyuruldu. İşte yeni Huawei Nova Lite özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

Huawei Nova Lite

Huawei markasının yeni orta seviye akıllı telefon modeli Huawei Nova Lite duyuruldu. Belirtildiği gibi ortay segmentte yer alacak olan yeni Huawei Nova Lite, P8 Lite modeli ile aynı tasarıma sahip.

Huawei Nova Lite özellikleri!

Huawei Nova Lite

İlk olarak değinmek gerekirse Huawei Nova Lite teknik özellikleri şu şekilde listeleniyor:

5.2-inç büyüklüğünde fe Full HD-1080p çözünürlüğünde ekran

8 çekirdekli ve 2.1GHz saat frekansına sahip Kirin 655 mobil yonga seti

3GB RAM

16GB dahili depolama alanı

8 MP ön kamera

12 MP arka kamera

3000mAh büyüklüğünde dahili batarya

Bunların dışında, Japonya’da duyurulan Huawei Nova Lite modeli, temel olarak 2017 Huawei P8 lite ile aynı model olarak ortaya çıkıyor. Farklı bölgelerde farklı isimlendirme stratejisine giden Huawei, nitekim ilk olarak Japonya’da Huawei Nova Lite satışlarına başlayacak.

Cat.4 LTE modeme ve çift SIM kart desteğine sahip olan Huawei Nova Lite ilk olarak; Çin, Finlandiya ve Japonya’da satışa çıkacak.

Huawei Nova Lite fiyatı ve çıkış tarihi!

Son olarak belirtmek gerekirse Huawei Nova Lite çıkış tarihi 24 şubat olarak belirlenmiş durumda. Avrupa’da da satışa çıkması beklenen Huawei Nova Lite fiyatı da 239 euro seviyesinde olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.