Huawei Mate X Ne Zaman Çıkıyor?

Huawei Mate X çıkış tarihi ile ilgili önemli bir açıklama gündeme geldi.

Huawei Mate X

Katlanabilir telefon Huawei Mate X gecikmesi ile ilgili bilgilerden sonra şimdi de ne zaman piyasada olacağı konusunda detaylar ortaya çıktı. Samsung Galaxy Fold ekran sorunundan sonra yaşananların ardından, Huawei Mate X çıkış tarihi de netleşiyor.

Huawei Mate X yaz aylarından sonra piyasada olacak!

Huawei’den Vincent Pang tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda katlanabilir akıllı telefon modellerinin, en geç yaz sonu itibariyle kullanıcılar ile buluşacağı bilgisi edinilmiş oldu. Her ne kadar net bir tarih vermemiş olsa da Pang, en azından şu an için piyasaya çıkmama ihtimalini düşürmüş oldu.

Huawei Mate X

Samsung’un yaşadığı talihsiz olayın ardından katlanabilir telefon konsepti üzerinde soru işaretleri artarken, dikkatler de Mate X tarafına çevrilmişti. Anlaşılan o ki Huawei’de bu durumun farkında olacak ki herhangi bir sorun yaşanmaması için ciddi çalışamar gerçekleştiriyor ve gerekirse çıkış tarihini geciktirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Bunlarla birlikte Google-Huawei olaylarından sonra merak konusu olan Android işletim sisteminin durumu, Mate X için sorun teşkil etmeyecek. Zira satışa çıkan ürünlerde Android işletim sisteminin yer alacağına ilişkin detaylarda yapılan açıklamada yer buldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here