Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro için Android 8.0 Oreo Yayınlandı!

Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro modelleri için Android 8.0 Oreo güncellemesi resmi olarak yayınlandı. Güncellemenin detayları haberimizde!

Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro Android 8.0 Oreo güncellemesi

Huawei markasının bir önceki amiral gemisi Mate modelleri olan Mate 9 ve Mate 9 Pro için Android 8.0.0 Oreo güncellemesi dağıtılmaya başladı. Yeni güncelleme, öncelikle bazı ülkelerde kendini gösterecek.

Mate 9 ve Mate 9 Pro EMUI 8.0 ile Android Oreo’ya geçiş yaptı!

Huawei tarafından hazırlanan EMUI 8.0 arayüzü ile birlikte Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro modelleri, en sonunda Android Oreo ile tanışmış oldu. İlk olarak sadece Çin’deki kullanıcılara dağıtılmaya başlayan Oreo güncellemesi, EMUI 8.0 ile beraber farklı özellikleri de getiriyor.

Huawei Mate 9 ve Mate 9 Porsche design

Mate 10 ve Mate 10 Pro modelinde EMUI 8.0 özellikleri arasındaki yapay zekâ temelli deneyimi artıran detaylar, dijital asistan ve masaüstü modu, yeni güncelleme ile Mate 9 ailesi tarafına da geçiş yapmış oldu. Güncelleme kapsamında Huawei Mate 9 Porsche Edition modelinin de bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Şu an için Huawei’nin yeni güncellemeyi hangi ülkeler ile dağıtmaya devam edeceği ile ilgili bir bilgi mevcut değil. Nitekim ülkemizdeki Mate 9 ve Mate 9 Pro kullanıcıları, bir süre daha Android 8.0 Oreo güncellemesi için beklemek durumunda kalacak.

Huawei’nin bundan sonraki Oreo güncellemesi dağıtacağı modelleri arasında, Honor V9 ve P10 modelleri yer alıyor. Bu konuda yaşanan yeni gelişmeler, güncelleme haberleri bölümünden takip edebilirsiniz.

Son olarak belirtmek gerekirse Huawei’nin kısa bir süre önce çıkan Android 8.1 Oreo sürümü hakkında nasıl bir yol izleyeceği ise henüz bilinmiyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here