Huawei Mate 9 Kasa Görüntüsü Sızdırıldı!

Huawei'nin beklene yeni akıllı telefon modeli Huawei Mate 9'a ait olduğu iddia edilen kasa görüntüleri sızdırıldı. İşte Huawei Mate 9 görüntüleri!

huawei mate 9

Huawei’nin, Eylül ayında düzenlenecek olan IFA 2016 fuarı kapsamında duyurması beklenen yeni akıllı telefon modeli Huawei Mate 9 modeline ait olduğu iddia edilen görüntüler ortaya atıldı.

Huawei Mate 9 kasası olduğu iddia ediliyor!

Çinli sosyal medya Weibo kapsamında ortaya çıkan ve Huawei Mate 9 modeline ait olduğu iddia edilen görsellerde, Huawei Mate 9 modelinin çift arka kameraya ve kameranın altında parmak izi okuyucu sensör barındırdığı görülüyor.

Huawei Mate 9

Lakin, dikkat çeken bir detay bulunuyor ki Huawei Mate 9 olduğu iddia edilen kasa görüntülerinde, herhangi bir Huawei ibaresi yer almazken, “FLOWDE” ibaresinin yer aldığı dikkat çekiyor. Durumun böyle olması da yayınlanan görselin Huawei Mate 9 modeline ait olduğu bilgisinin güvenilirliğini ortadan kaldırıyor.

Bu görsellerin dışında belirtmek gerekirse, beklenen Huawei Mate 9 özellikleri; 5.9-inç FullHD-1080p- çözünürlüklü ekran, Kirin 960 yonga seti, 4 veya 6GB RAM, 64GB dahili depolama alanı ve 16MP çözünürlüğe sahip arka kamera olarak sıralanıyor. Bunlara ek olarak USB Type-C ve çift hoparlör olacağı görsellerde de yer alıyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.