Mate 20 Pro

Huawei’nin yeni telefonları ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Sertifikasyon süreci kapsamında Mate serisi ile ilgili edinilen bilgilere göre her iki modelde Android 9 sürümü ile birlikte kutudan çıkacak. Bununla birlikte Essential Phone benzeri bir çentik uygulaması da tasarım tarafında kendini gösterecek.

Yeni Mate serisi kutudan Android 9 ile çıkacak!

Bir süre önce çentikli ekran ile birlikte geleceği konusundaki bilgileri takiben sızdırılan görseller sonrasında, şimdi de Çinli Huawei markasının sertifika başvuruları üzerinden yeni detaylar edinildi. Bu bilgilerin ortaya çıkardığı bilgilere göre kutudan ilk kez Android 9 Pie ile birlikte çıkan akıllı telefon modelleri, 2018 Mate serisi olacak gibi görünüyor.

Mate 20 Pro

Normal model için HMA-L29 kod ismi ve Pro modeli için de LYA-L29 kod isminin yer aldığı görülüyor. Ayrıca yeni işletim sistemi sürü ile birlikte EMUI 9.0 kullanımı da başlamış olacak. Hem performans hem de kullanıcı deneyimi konusunda önemli iyileştirmeler yapılması da bekleniyor. Yeni arayüz, işletim sisteminin sunduğu birçok özelliği dahili olarak barındıracak. Kamera konusunda da çok yüksek megapiksel sayıları ile karşı karşıya kalınması beklenirken, şu an için resmi olarak tanıtımı yapılacak tarih konusunda net bir bilgi şu an bulunmuyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here