Huawei Mate 20 Pro selfie

Huawei markasının yeni telefonunun sızıntı görselleri paylaşıldı. Uzun süredir Huawei Mate 20 Pro hakkında gelen bilgiler doğrultusunda son olarak da çentikli ekran konusu netleşmiş oldu. Ön yüzeyde çerçevesiz bir ekran tasarımı kendini gösterirken, iPhone X benzeri bir çentik yapısı da kullanıma sunulmuş olacak. Bu bölümde diğer telefonlarda olduğu gibi ahize, ön kamera ve çeşitli sensörler konumlandırılıyor.

Kısa bir süre önce Mate 20 Pro özellikleri konusunda doğrudan Huawei’nin hazırladığı görseller ile daha büyük bir bataryanın teknik detaylar arasında yer alacağına dikkat çekilmişti. Öyle ki 4000mAh seviyesinden çok daha yukarıda bir dahili batarya ile karşılaşılacak. Şimdi de tasarım konusunda ilk önemli bilgi ortaya çıkmış oldu.

Huawei Mate 20 Pro

Şu an sızıntı görsel, sadece cihazın ön yüzeyini yansıtıyor. En az çentik kadar ekranın alt bölümündeki boşluğun da minimum seviyeye kadar gerilemesi dikkatleri üzerine topluyor. Anlaşılan o ki bu defa çentikli ekran için gerekli olan tam ekran sistemi, iyi bir şekilde karşılanmaya çalışılmış. Daha önce yeni modelin ekrandan parmak izi okuyucu özelliği ile birlikte geleceği yönünde de çeşitli iddialar bulunuyordu. Ancak sızdırılan görseller de Huawei Mate 20 Pro özellikleri arasında ekrandan parmak izi okuyucusunun olup olmayacağına yönelik bir işaret bulunmuyor.

Arka kamera yapısının da bir önceki model olan Mate 10 Pro ile benzerlik göstermesi bekleniyor. Şu an için çıkış tarihi konusunda bir bilgi bulunmuyor. Fiyat konusunda ise bir önceki telefon modelinin lansman fiyatının kendini göstereceğini söylemek mümkün.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here