Huawei Mate 10 Türkiye’ye Gelmeyecek!

Huawei'nin yeni akıllı telefon modeli Mate 10'un, Türkiye pazarına gelmeyeceği belli oldu. İşte ülkemize gelecek model ile ilgili detaylar!

Huawei Mate 10 Pro

Huawei’nin geride bıraktığımız gün düzenlediği özel bir lansman ile birlikte duyurduğu yeni Huawei Mate 10 ve Huawei Mate 10 Pro modelleri, Android dünyasında dikkat çeken modellerden olacağını belli etmişti.

Tanıtımda fiyat ve çıkış tarihi bilgilerini de aktaran Huawei, kısa bir süre sonra yeni Mate 10 ailesini satışa sunacak. Lakin Huawei Mate 10 modeli, ülkemizde satışa çıkmayacak gibi görünüyor. Bunun yerine Huawei Türkiye, ülkemizde Mate 10 Pro modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Nitekim Huawei Mate 10 Pro özellikleri ile de Mate 10 modelinden daha fazla dikkat çekiyordu.

Ülkemize Mate 10 yeni sadece Mate 10 Pro modeli gelecek!

Daha önce de belirtildiği gibi Mate 10 Pro, Huawei Mate 10 özellikleri karşısında bazı noktalarda daha üst seviyede yer alıyor. Keza fiyatlandırma konusunda da birbirine yakın bir strateji belirlenmiş.

Mate 10 Pro

İlk etapta satışa çıkacak ülkeler arasında Mate 10 için Türkiye görünmüyor. Bunun yerine Mate 10 Pro modeli Türkiye pazarına giriş yapması için planlanmış. Böyle bir strateji belirlenmesinin temel nedeni, belirtildiği gibi birbirine yakın olan fiyatlandırma politikası olabilir. Hatırlatmak gerekirse Mate 10 fiyatı 699 avro olarak belirlenmişken, Mate 10 Pro fiyatı da 799 avro olarak belirlenmiş durumda. Ülkemizdeki vergilendirme sistemi ile birlikte birbirine yakın bir fiyat seviyesinde yer alacağı için Huawei, Türkiye için sadece Pro modelini satışa sunmayı planlamış olabilir.

Şu an için Huawei Mate 10 Pro Türkiye fiyatı ile ilgili net bir bilgi mevcut değil. Ancak 5 bin seviyesinin altında kalacağını söylemek mümkün.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here