Huawei Mate 10 Pro Kamerasının DxOMark Sonuçları Yayınlandı!

Huawei'nin yeni akıllı telefon modeli Mate 10 Pro kamerasının, DxOMark tarafından yapılan testler sonucunda elde ettiği puan belli oldu!

Huawei Mate 10 Pro Kamerasının DxOMark Sonuçları

Son dönemlerde sık sık yaptığı akıllı telefon kamera testleri ile gündeme gelen ve yaptığı testlerin sorgulanmaya başlandığı DxOMark, kısa bir süre önce duyurulan Huawei Mate 10 Pro kamerasının da testlerini tamamlamış oldu.

Mate 10 Pro modelinin aldığı DxOMark puanı ise, Pixel 2 ile neredeyse aynı seviyede yer almayı başarmış gibi görünüyor.

Huawei Mate 10 Pro kamerasının DxOMark puanı, 97 olarak açıklandı!

DxOMark tarafından yapılan testler sonucunda, birçok farklı senaryoda aldığı puanların ortalamasına göre Mate 10 Pro kamerası, 97 puan almaya başarmış. Hatırlatmak gerekirse Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel 2 kamerasının da aldığı DxOMark puanı, 98 olarak açıklanmıştı.

Huawei Mate 10 Pro Kamerasının DxOMark Sonuçları

Karşılaştırma yapmak adına belirtmek gerekirse iPhone 8 kamerasının DxOMark puanı da 92 seviyesinde kamıştı.

Leica ile işbirliğinin devam ettirilerek hazırlandığı Mate 10 ve Mate 10 Pro kameraları, DxOMark tarafından hızlı odaklama yapması, iyi pozlama yeteneği ve geniş dinamik aralığı ile beğeni toplamış.

Açıklanan bilgilere göre 1500 farklı testten ve 2 saati aşan video kayıtlarından elde edilen sonuçlarla yapılan testlerin neticesinde, Huawei Mate 10 Pro için 97 puan layık görülmüş.

Son olarak belirtmek gerekirse, sektör içerisinde DxOMark sonuçları ile ilgili birçok farklı spekülasyonun bir süredir dolaşmaya başladığını söylemek mümkün. Aslını yansıtmayan sonuçlar şeklinde ithamlarda bulunulan DxOMark, yaptığı testlerle de cihazları değerlendirmeye devam ediyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.