Huawei Katlanabilir Akıllı Telefon

Çinli Huawei markası henüz daha yeni Mate 10 ve Mate 10 Pro modellerini tanıtmışken, bir sonraki yıl üzerinde çalıştığı akıllı telefon modelleri ile ilgili dikkat çeken bilgiler geldi. Aktarılan yeni bilgilere göre Huawei, yeni bir katlanabilir akıllı telefon prototipi üzerinde çalışıyor. Dahası söz konusu bu katlanabilir formlu akıllı telefon modeli, 2018 yılında piyasada yer almaya başlayacak.

Huawei’den katlanabilir akıllı telefon geliyor!

Ortaya çıkan bu iddia sonrasında Huawei CEO’su Richard Yu, katlanabilir forma sahip bir akıllı telefon prototipi üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiklerini doğruladı. Ancak iddia edildiği gibi bu akıllı telefonun 2018 yılında piyasaya sunulmak için hazır olup olmayacağı ile ilgili bir bilgi yansıtmadı.

Daha önce Samsung Galaxy X katlanabilir akıllı telefon modelinin haberli ve Apple’ın da katlanabilir iPhone modeli üzerinde çalıştığı ve hatta katlanabilir iPhone patenti aldığına ilişkin haberler gündeme gelmişti.

Huawei Katlanabilir Akıllı Telefon
ZTE Axon M

Sektörün öne çıkan isimlerinin yaptığı çalışmalar bir yana dursun, bilindiği gibi ZTE markasının Axon M isimli katlanabilir olarak ifade edilen modeli satışa sunulmuştu. Ancak bu noktada bir detay paylaşmak gerekiyor ki bu Axon M modeli, katlanabilir bir akıllı telefon olmaktan çok, iki ekrana sahip telefon olarak değerlendirilebilir. Zira ikinci ekranın sadece esnek menteşe sistemi ile eklendiğine tanıklık ediliyor.

Öyle görünüyor ki çerçevesize yakın ve çerçevesiz akıllı telefon modellerinden sonraki adımlar arasında, katlanabilir yapıya sahip telefonlar kendini göstermeye başlayacak ve sektör bu yolda ilerlemeye koyulacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here