Huawei Honor V8

Bir süredir akıllı telefon sızıntılarına konu olan Huawei Honor V8, en nihayetinde resmi olarak duyuruldu. Orta-üst seviye olarak yer bulacak yeni Huawei Honor V8, böylece orta seviye segmente ilk çift kameralı güncel telefon olarak girmiş oldu.

Ayrıca Bakınız

2016 Moto X Modüler Tasarım ile Gelebilir!

Huawei Honor V8 kamera özellikleri!

Huawei’nin yeni Honor V8 modeli, belirtildiği gibi çift sensörlü bir kamera yapısına sahip. Huawei P9 modelinde olduğu gibi Huawei Honor V8 kamerası da, Leica imzasını taşıyor. Huawei Honor V8 arka kamerası 12 MP çözünürlük sunarken, optik sensörlerden biri sadece siyah-beyah görüntüler yakalamak üzere çalışıyor.

f/2.2 diyafram değerinin yanı sıra arka kameraya, çift tonlu flaş ve otofokus yeteneği eşlik ediyor. Huawei Honor V8 ön kamerası ise; f/2.8 diyafram açıklığı ve 8 MP çözünürlüğe sahip.

Huawei Honor V8

Huawei Honor V8 ekran özellikleri!

Huawei Honor V8 ekran detaylarına değinmek gerekirse, 5.7 inç büyüklüğünde 2K QHD bir ekrana sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Ayrıca Huawei Honor V8 1080p FHD ekrana sahip modeli ile de satışa sunacak. Yani bu noktada, Huawei Honor V8 ekran çözünürlüğünü kullanıcılar satın almadan önce tercih edebilecek.

Huawei Honor V8 teknik özellikleri!

Yeni Huawei Honor V8; işlemci tarafında 8 çekirdekli Kirin 950 işlemcisine sahip. Huawei tarafından tasarlanan Kirin 950 işlemcisine; 4GB RAM VE 32-64 GB dahili depolama birimleri eşlik ediyor. Grafik birimi tarafında ise, Mali T880 GPU barındırdığı görünüyor.

Yeni Huawei Honor V8 orta-üst segmentte yer alsa da, parmak izi okuyucu özelliği es geçmemiş. Zira Huawei Honor V8 parmak izi okuma özelliğini de kullanıcılarına sunuyor. Parmak izi sensörü Huawei P9 modelinde olduğu gibi, cihazın arka bölümünde konumlandırılmış.

Huawei Honor V8 pil boyutu olarak, 3,500 mAh değerine sahip. Ayrıca Huawei Honor V8 Quich Charge yani hızlı şarj özelliğini de sunuyor. Android 6.0 ile birlikte kutudan çıkacak olan Huawei Honor V8, Huawei’nin EMUI 4.1 arayüzüne sahip.

Son olarak yeni Huawei Honor V8 modelinin; microSD hafıza kartı desteği, çift SIM kart desteği 4G, Wi-Fi 811ac ve USB Type-C portuna sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca Huawei Honor V8 renk seçenekleri arasında; Beyaz, Gümüş, Altın ve Gri bulunuyor.

Huawei Honor V8

Huawei Honor V8 fiyatı ve Huawei Honor V8 çıkış tarihi!

Huawei Honor V8 Türkiye çıkış tarihi ile ilgili, şu an net bir bilgi bulunmuyor. Ancak Huawei Honor V8 ilk olarak Çin pazarında 17 Mayıs 2016 itibariyle satışa sunulacak. Huawei Honor V8 fiyatı ise; 32GB dahili depolama ve Full HD ekran için 352 Dolar, 4GB RAM ve Quad HD-2K ekran için ise 429 Dolar fiyat etiketine sahip olacak. Ek olarak belirtmek gerekirse, Huawei Honor V8 Full HD ekranlı modelin, NFC varyasyonu için ekstra 30 Dolar talep edildiğini de söylemek gerek.

 

>> Yeni Huawei Honor V8 modeli ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here